„Šiaulių energijos“ šilumos kaina nebėra mažiausia

Redakcijos archyvo nuotr.
„Šiaulių energija“.

„Šiaulių energijos“ generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius informavo, kad įmonė šildymo sezonui pasiruošė tinkamai. Patikrinti visi vamzdynai. Pakeista apie 7 kilometrus tinklų, investuota 4,4 milijono eurų. Iš viso įmonė jau yra atnaujinusi daugiau nei pusę tinklų.

V. Pavlavičius pasidžiaugė, kad maždaug 13 procentų, lyginant su praėjusiais metais, krito biokuro kaina, kuro šildymo sezonui užsipirko pakankamai.

Įmonės vadovas pastebėjo, kad šilumos poreikis kasmet mažėja. Per 10 šių metų mėnesių šilumos realizavo 9 procentais mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. V. Pavlavičius tai sieja su globaline klimato kaita, daugiabučių renovacija, vamzdynų atnaujinimu.

Generalinis direktorius žadėjo miestiečiams šiais metais 5-6 procentais mažesnę šilumos kainą, nei praėjusį šildymo sezoną. Jei pernai gruodį ji siekė 4,08, tai šįmet bus 3,86 cento už kilovatvalandę.

Lapkričio mėnesį „Šiaulių energijos“ šilumos kaina siekė 4 centus už kilovatvalandę. Iš didžiųjų miestų pigiau šilumą teikia Kaunas (3,54), Vilnius (3,65). Šiaulių kaina yra šiek tiek didesnė už šalies vidurkį, kuris lapkričio mėnesį siekė 3,98 cento už kilovatvalandę. Iš rajonų pigiau už Šiaulius centralizuotai šildosi Mažeikiai ir Utena.

Kai kurie didieji miestai lyginant su pernai atpigino šilumą gerokai daugiau nei Šiauliai (iki 17-19 procentų). V. Pavlavičius patvirtino, kad biokuras atpigo ir kitiems šilumos tiekėjams, tačiau kai kuriems labiau. Kadangi Vilnius vežasi biokurą iš Baltarusijos, tai jį nuperka dar 10-15 procentų pigiau. Kaune, kai nešaltas oras, šilumą gamina nepriklausomi gamintojai, kurie konkuruoja tarp savęs. Kaune pradėjo veikti elektrinė, kuri kūrena atliekas ir laimi aukcionus su mažesne šilumos kaina. Vadovas patikino, kad „Šiaulių energijai“ dėl šių priežasčių sunku konkuruoti su Vilniumi ir Kaunu. Be to, šilumos kainą įmonė pigino ir anksčiau, todėl nebeturi vidinių rezervų jai mažinti.