Šiaulių daugiabutis – vienas iš „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojų

BETA archyvo nuotr.
„Metų renovacijos projekto 2021” laimėtojai.
Kovo mėnesį vyko Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimai. Po balsavimo paaiškėjo, kad šiais metais savo istorijomis išsiskyrė trys visuomenės favoritai, tarp kurių ir projektas iš Šiaulių.

 

Daugiausia visuomenės simpatijų susilaukė Stoties g. 14, Šiauliuose, Taikos pr. 3, Klaipėdoje ir Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantys daugiabučiai.

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją praeitų metų dalį praleidome karantino sąlygomis, renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių. Viešo balsavimo metu buvo išrinkti trys laimėtojai, tačiau iš tikrųjų visi atsinaujinę savo daugiabučius jau yra laimėtojai ir jų apdovanojimas – tai geresnės gyvenimo sąlygos, kurias ypatingai vertiname dabar, daug laiko praleisdami namuose“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Renovuotas vienas seniausių daugiabučių

Šiauliuose, Stoties gatvėje keturioliktu numeriu pažymėtas namas sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo.1921 m. pastatytame name kadaise veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“. Po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą. Šiuo metu daugiabučio šimtametę istoriją mena išsaugotos fasado architektūrinės detalės, o patrauklus estetinis vaizdas skatina vis daugiau šiauliečių domėtis galimybe atnaujinti savo būstą.

Gyventojai suprato, kaip svarbu yra išsaugoti pastato fasado architektūrines detales, todėl

renovacijos metu viena pagrindinė daugiabučio namo siena turėjo būti apšiltinta iš vidaus. Apšiltinus pastatą ir modernizavus šildymo sistemą gyventojų mokėjimai sumažėjo daugiau nei 40 proc.

„Džiaugiamės ne tik sudalyvavę, bet ir pirmą kartą tapę „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų vienais iš nugalėtojų. Tikimės, kad šių rinkimų dėka dar daugiau daugiabučių namų savininkų galėjo susipažinti su geriausiais visų Lietuvos miestų įgyvendintais renovacijos projektais ir įspūdingais jų rezultatais, kurie paskatins juos drąsiau ryžtis atnaujinti savo namą, jei dar to nėra padarę“, – sako Daugiabučių namų renovacijos administravimo skyriaus viršininkė Judita Kivyliūtė.

Visuomenės favoritas – daugiabutis Klaipėdoje

Daugiausia visuomenės simpatijų sulaukė Taikos pr. 3, Klaipėdoje esantis daugiabutis namas, kuris po renovacijos pasikeitė neatpažįstamai. Priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės – tokios spalvos būdingos ir Klaipėdos senamiesčiui. O namą papuošė ir baltų simbolikos ornamentas, bylojantis apie istorinę atmintį.

Po renovacijos namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

Daugiabutis Marijampolėje – didesnis dėmesys aplinkai

Visuomenė palaikė ir Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantį daugiabutį, kuriame įrengta saulės kolektoriųsistema, padedanti sutaupyti daugiau nei 50 proc. reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažinti namo poveikį aplinkai.

„Pirmiausia daugiabučio atnaujinimo teikiama nauda džiaugiasi gyventojai, tačiau tai reikšminga ir visam miestui, nes renovuoti pastatai keičia miesto veidą. „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojai – tai pavyzdžiai, kurie parodo, kaip taikant skirtingus architektūrinius sprendimus naujam gyvenimui galima prikelti pilką sovietinį daugiabutį arba išsaugoti unikalų kultūrinį paveldą. Sveikiname visus laimėtojus ir tikimės, jog šie pavyzdžiai įkvėps ir kitus modernizuoti savo daugiabučius“, – teigia BETA direktorius.

Pasibaigus visuotino karantino apribojimams, Būsto energijos taupymo agentūra įteiks apdovanojimus „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojams.

Užs. Nr. 479508

1 1