Šiaulių AVMI taps Panevėžio įstaigos filialu

Šiauliai virsta Panevėžio priemiesčiu? Jau ne pirma valstybinė institucija Šiauliuose tampa Panevėžio filialu. Paskutinė naujiena – mieste nebeliks apskrities mokesčių inspekcijos.

Seimo narys Domas Griškevičius paviešino iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gautą raštą, kuriame patvirtinama, kad nuo 2025 metų sausio 1 dienos Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija bus prijungiama prie Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir taps jos struktūriniu padaliniu. Jau yra parengtas ir šiuo metu derinamas Vyriausybės nutarimas šiuo klausimu.

Pateikiama informacija, kad Šiauliuose mažiausiai iš 5 šalies didžiųjų miestų yra registruota mokesčių mokėtojų – 192 750, juos aptarnauja 154 AVMI darbuotojai. Tuo tarpu Panevėžyje mokesčius moka 247 525 mokesčių mokėtojai, o AVMI dirba 204 darbuotojai.

Valstybinė mokesčių inspekcija motyvuoja, kad dėl per mažo darbo krūvio neefektyviai panaudojami materialiniai ir žmoniškieji ištekliai. Pateikta informacija rodo, kad Šiaulių įstaigai tapus Panevėžio AVMI padaliniu vienas darbuotojas aptarnaus 1230 mokesčių mokėtojų, tačiau pokytis bus nežymus. Šiuo metu Šiauliuose vienam darbuotojui tenka 1252, o Panevėžyje – 1213 mokesčių mokėtojų. Tokie skaičiai verčia abejoti reformos efektyvumu.

VMI aiškina, kad Šiaulių AVMI juridinio asmens statuso praradimas mokesčių mokėtojams įtakos neturės, nes jau dabar įdiegta daug elektroninių paslaugų, kuras galima gauti neatvykus į įstaigą, o mokesčių mokėtojai esą ir toliau bus aptarnaujami arčiausiai nuo jų gyvenamosios vietos esančiame padalinyje.

Tuo tarpu šiauliečiai socialiniuose tinkluose prisiminė, kad tokie pažadai buvo žarstomi ir reorganizuojant Šiaulių „Sodrą“, tačiau patirtis rodo, kad nepavykstant keblesnio klausimo išspręsti vietoje, tenka važiuoti į Panevėžį.