Šiaulių apylinkės teismą papuošė paveikslai

ŠAT nuotr.
Šiaulių apylinkės teisme atidarytoje dailininkės Gitanos Kaltanienės akvarelės darbų parodoje – daugiausia gamtoje sukurti darbai.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus papuošė šiaulietės dailininkės Gitanos Kaltanienės akvarelės darbai. Visuose paveiksluose dominuoja gamtos tematika, ramios, pastelinės spalvos.

Dailininkė personalinę kūrybos parodą šiuose teismo rūmuose atidarė jau trečią kartą. Ankstesnėse parodose buvo eksponuojami ne vien akvarelės technika sukurti darbai, bet ir grafikos paveikslai. Šįkart dominuoja akvarelė.

Anot parodos autorės, jos darbai gimsta dažniausiai būnant gamtoje, nes vanduo, pievos, gėlių žiedai, vėjo gūsis yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis.

Ji sako, kad didžiulė atsakomybė ir džiaugsmas pristatyti savo kūrybą itin didelei auditorijai.

Pasveikinti dailininkę susirinko ne tik teismo darbuotojai, bet ir jos kolegos iš Šiaulių dailės mokyklos. Atvyko grupė mokinių su mokytojais iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos.

G. Kaltanienės kūrybos kelias labai intensyvus, kasmet dalyvauja keliose jungtinėse dailininkų parodose. Ji aktyviai dalyvauja Lietuvos kūrėjų bendrose parodose, tarptautiniuose pleneruose, rengia personalines parodas. Dailininkės kūrybos darbai buvo atrinkti ir eksponuojami tarptautinėje akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“.