Šiaulių apskrityje vėl išaiškintas paukščių gripas

Redakcijos archyvo nuotr.
Veterinarijos specialistai primygtinai ragina imtis maksimalių priemonių nuo pavojingo paukščių gripo viruso saugant naminius plunksnuočius.

Laukinėje gamtoje nustatyta naujų paukščių gripo atvejų. Šiaulių apskrities paukščių gripas ir vėl neaplenkė.

Ištyrus laboratorinius mėginius, Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) specialistai patvirtino labai patogenišką paukščių gripą H5N1, kuriuo, kaip nustatyta, sirgo rasti nugaišę laukiniai paukščiai.

Rėkyvos ežero pakrantėje buvo rastos trys rudagalvių kirų gaišenos, Šiaulių rajono Kairių ežero pakrantėje – viena rudagalvio kiro gaišena. Du iš šių atvejų nustatyti pakrantėse netoli gyvenamųjų namų.

Dar viena rudagalvio kiro gaišena, rasta Petrašiūnų II karjere, Pakruojo rajone.

Kiek daugiau negu prieš savaitę, atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, buvo nustatytas naujas paukščių gripo židinys, radus kirų gaišenas Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje.

Paukščių gripo virusu užkrėstose vietose VMVT specialistai pastatė informacinius ženklus apie nustatytą ligą, kuriuose nerekomenduojamas žmonių lankymasis, laukinių paukščių lesinimas. Apie atvejus informuotos ir vietos savivaldybės.

Šiuo metu vykstančios laukinių paukščių migracijos laikotarpiu labai svarbu užkirsti kelią šios pavojingos ligos plitimui, todėl specialistai ragina nesilankyti vietose pažymėtose „LPPG užkrėsta vieta“, nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais. Jei kontaktas su laukiniais paukščiais vis dėlto buvo, būtina laikykitės griežtos asmens higienos, jokiu būdu nesilankyti naminių paukščių vietose su galimai virusu užteršta avalyne ir drabužiais. Esant galimybei rekomenduojama ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokią kontakto su laukiniais paukščiais galimybę ir nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.