Šiaulių apskrityje nuo koronaviruso mirė 4 žmonės

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso (COVID-19) – 4 registruotos Šiaulių apskrityje, viena – Kauno apskrityje. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 99 gyvybes.

Asmenys buvo vyresni nei 50 metų, turėjo gretutinių susirgimų.

Vienas mirusysis, priklausęs 50–59 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 26 d. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad asmuo užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

Kitas mirusysis taip pat priklausė 70–79 metų amžiaus grupei ir turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 22 dieną. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Dar vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės irgi siejamos su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo lydinčių susirgimų. Infekcija asmeniui nustatyta rugsėjo 29 dieną.

Ketvirtasis miręs asmuo priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, taip pat rizikos grupei priskiriamas ir dėl turėtų gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 4 dieną. Kaip nurodoma NVSC pranešime, asmens užsikrėtimo COVID-19 infekcija šaltinis ir aplinkybės nežinomos.

5-asis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Mirusysis priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų. Asmeniui infekcija patvirtinta rugsėjo 23 dieną. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose.

Taip pat praėjusią parą registruotos dvi mirtys (Šiaulių ir Kauno apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5 366 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2 700 asmenų, 2 546 – pasveiko.