Šiaulių apskrityje – per 200 sergančiųjų COVID-19

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiandienos ryto duomenimis, Šiaulių apskrityje aktyvių koronaviruso atvejų – 201. Iš jų 96 – Šiaulių mieste, 62 – Radviliškio rajone, 19 – Šiaulių rajone, 11 – Kelmės rajone, 9 – Akmenės rajone, 4 – Pakruojo rajone.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po vieną atvejį patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 56 asmenys. 9 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Šiaulių apskrityje registruoti 5 įvežtiniai atvejai: 2 iš Šveicarijos, po vieną iš Airijos, Ispanijos ir Baltarusijos.

35 atvejai siejami su židiniais. 6 atvejai siejami su židiniu Radviliškio ligoninėje. Visi šie asmenys yra pacientai. Iš viso, šio pirmadienio ryto duomenimis, iš viso su židiniu siejami 63 koronaviruso atvejai 35 pacientams, 26 darbuotojams, dar du atvejai – antriniai.

Aštuoni Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 10 koronaviruso atvejų.

Vilniuje registruoti šeši atvejai, siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 12 infekcijos atvejų.

Trys atvejai Telšių apskrityje siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruoti 9 su židiniu susiję atvejai.

Vilniaus apskrityje registruotas vienas su Gabijos progimnazija susijęs su atvejis. COVID-19 patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso iki šiol registruoti 22 susiję atvejai.

Panevėžio apskrityje registruotas vienas atvejis, susijęs su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Vertinama, kad su židiniu yra susiję 3 atvejai.

Vilniuje koronavirusinės infekcijos atvejis registruotas SPA centre (Gedimino pr. 49A). Asmuo dirba su klientais.

Taip pat vakarykštę parą fiksuoti atvejai židiniuose Šiauliuose, susiję su asmeninėmis šventėmis, teisėsaugos institucijomis, prekybos centru, siuvimo įmone, Kaune – su medicinos įstaiga prekiaujančia įmone, Vilniuje – su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 9 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3814 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1511 asmenys, 2199 – pasveiko.