Šiaulių akademijai remti regiono verslas steigia fondą

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis pranešė apie kuriamą neliečiamojo kapitalo subfondą Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai remti.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (ŠPPAR) inicijuoja Vilniaus universiteto neliečiamojo kapitalo subfondo kūrimą. Rūmų prezidentas Vytis Lembutis spaudos konferencijoje pasakojo, kad fondo idėją vystė 1,5 metų ir ji džiugina tiek verslo, tiek mokslo atstovus.

V. Lembutis priminė, kad verslas kelerius metus rėmė Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją stipendijomis, tiksliniais įnašais. Kilo mintis įdarbinti skiriamas lėšas.

„Ką tai reikštų Šiauliams? Tai būtų fondo vienetas, kuriame siekiama sukaupti 100 tūkstančių eurų, kad būtų galima įkurti Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų subfondą, kurio investuojamos lėšos būtų skirtos Šiaulių akademijos veikloms. Tai galėtų būti stipendijos, konkretūs projektai, dėstytojų, misijų skatinimas. Spręstų taryba pagal prašymus ir Vilniaus universiteto prioritetus“, – aiškino ŠPPAR prezidentas.

Fondas bus neliečiamo kapitalo, tai reiškia, kad visos lėšos negalės būti išimtos, kaip ir mažinamas fondas. Visa paskata Šiaulių akademijai galės būti skirstoma tik ta dalimi, kurią uždirbtų fondo investicijos. Koks kapitalo prieaugis įvyktų per metus, tiek ir būtų išskirstyta lėšų.

„ŠPPAR skirs pusę sumos – 50 tūkstančių eurų. Kitą dalį, bet ne mažiau kaip 50 tūkstančių, ketiname sukaupti kreipęsi į verslo bendruomenę Šiaulių regione. Surinkę 100 tūkstančių, sąskaitos neuždarysime, norintys ir toliau galės pervesti lėšas, skatinti. Kuo neliečiamojo kapitalo fonde bus daugiau lėšų, tuo didesnis kaupsis prieaugis, tuo daugiau lėšų pasieks Šiaulių akademiją ir su ja susijusius projektus“, – aiškino V. Lembutis.

Jis pabrėžė, kad tai nėra naujiena, tokie fondai pasaulyje yra gerai žinomi, kai kurie sukaupę net 40 milijardų eurų. Vilniaus universiteto fondas nėra ilgai veikiantis, bet žiūrėdamas į jo rezultatus verslas mato didelį pozityvą ir optimizmą. Šiaulių verslas parodė iniciatyvą prisidėti, kad lėšos, kurias galėtų sugeneruoti, pasiektų ir Šiaulių regiono didžiausią mokslo įstaigą. Taip bus galima užtikrinti, kad verslas skirs ne kartą ir ne du finansines injekcijas, bet kol gyvuos fondas, kol gyvuos ši mokymo įstaiga. Miesto verslas galės nuolat prisidėti ir užtikrinti, kad aukštojo mokslo tęstinumas Šiauliuose būtų išlaikytas.

Organizacijos vadovas atskleidė, kad dėl subfondo įkūrimo vyko nemažai derybų etapų su Vilniaus universitetu.

„Apgalvojome visus scenarijus, net ir labai pesimistinius. Jei nebeliktų Šiaulių akademijos, kas mažai tikėtina, lėšos galėtų būti nukreiptos į Šiaulių regiono mokslinį ugdymą, mokslo potencialo skatinimą per Vilniaus universitetą. Kitų aukštųjų mokyklų remti negalime, nes fondas skirtas Vilniaus universitetui“, – komentavo rūmų prezidentas.

Subfondas turi savo valdytojus, kurie kiekvienais metais pateiks ataskaitą, kiek ir kaip fondo lėšų buvo įdarbinta, koks yra prieaugis. Gavusi ataskaitą taryba spręs, kaip tas lėšas paskirstyti, atsiliepiant į Šiaulių akademijos poreikius.

V. Lembutis kvietė norinčius prisidėti prie subfondo auginimo susisiekti su ŠPPAR. Fiziniai asmenys gali investuoti ir mažas sumas. Kiekvienas alumnas, baigdamas VU Šiaulių akademiją, gali didinti fondą kad ir simboliniu įnašu ir prisidėti prie šios įstaigos veiklos. Subfondas yra atviras visų įnašams.