Šiaulietis dovanoja knygų skaitymą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulietis Danas Jankauskas knygos skaitymo malonumu dalijasi su kitais.
„Pusvalandį per dieną paskaitysiu telefonu jūsų pasirinktą knygą. 8 639 75539“, – feisbuke karantino iniciatyvą paskelbė šiaulietis Danas Jankauskas. Mėgstamą autorių ir kūrinį gali išsirinkti pats klausytojas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulietis Danas Jankauskas siūlo telefonu paskaityti mėgiamą knygą.

Knyga telefonu

Idėją telefonu paskaityti knygą D. Jankauskas sako nusižiūrėjęs nuo vienos iš Lietuvos bibliotekų, kuri tokią paslaugą siūlo senjorams. Šiaulietis pasvarstė, kad jis skaityti galėtų platesnei auditorijai.

„Siūlau skaityti ne tik senjorams, bet apskritai žmonėms, kurie negali išeiti iš namų, yra neįgalūs, visiems, kurie turi poreikį.“

Dabar D. Jankauskas vienam žmogui kas vakarą skaito Bibliją. Sulaukė prašymo ne tik perskaityti ištrauką, bet ją įrašyti ir atsiųsti. Prašymą mielai įvykdo.

Šiaulietį pasiekė ir žinia iš Ruklos bibliotekos (Jonavos r.): bibliotekininkai pasidalys D. Jankausko numeriu su tais, kuriems aktualu knygų klausymas.

Mėgstantis skaityti šiaulietis siūlo rinktis įvairias knygas iš sukauptos asmeninės bibliotekos: Bibliją, Tomo Venclovos, Grigorijaus Kanovičiaus, Ericho Marijos Remarko, Icchoko Mero, Levo Tolstojaus, Ivano Turgenevo, Vinco Kudirkos, Igno Šeiniaus, Aleksandro Solženicyno, Kazio Sajos, Varlamo Šalamovo, Vinco Mykolaičio-Putino, Boriso Pasternako, Anos Achmatovos, Josifo Brodskio, Jurgio Baltrušaičio ir kitų autorių kūrinius.

Jei klausytojas norėtų knygos, kurios asmeninėje bibliotekoje nėra, D. Jankauskas pasistengtų rasti būdų ją gauti, galbūt atsisiųstų.

Idėjos skaityti knygas telefonu įgyvendintojas mano, kad optimali skaitymo trukmė – pusvalandis. Kad būtų malonu ir skaitančiam, ir klausančiam. Dėl trukmės ir laiko susitartų individualiai.

Malonaus balso tembro D Jankausko pomėgis – įgarsinti knygas draugams. Jau įgarsino šiandien ypač aktualius kūrinius: Džordžo Orvelo „Gyvulių ūkį“.

Sulaukė atsiliepimų

D. Jankauskas – „Šiaulių krašte“ publikuoto straipsnio „Disidentas iš šeštos klasės“ (2020-01-26) herojus. 1979 metais šeštokas buvo kaltinamas subūręs „Helsinkio grupę“, laikęs ir platinęs nelegalią literatūrą.

Ir dabar šiaulietis savo bibliotekoje turi Aleksandro Solženicyno „Gulago archipelago“ tomus, padaugintus kopijavimo aparatu.

D. Jankauskas džiaugiasi, kad po straipsnio su juo susisiekė žmonės iš praeities, prisiminę keturių dešimtmečių senumo įvykius Šiauliuose. Vienas iš mokyklos laikų draugų atsiliepė iš Vokietijos.

„Jis grodavo gitara „Trakų pilį“ pagal „The Animals“. Maloniai pabendravome ir toliau palaikome ryšį“, – džiaugiasi D. Jankauskas.