Šiaulietė atlikėja sukūrė „Maldą Lietuvai“

Asmeninė nuotr.
Muzikos mokytoja, dainų kūrėja ir atlikėja Živilė Gedvilaitė – Sitnikienė iš naujo atrado prieš devynerius metus sukurtą dainą „Malda Lietuvai“ ir įprasmino ją vaizdo klipe.

Neseniai startavo iš Kelmės rajono kilusios šiaulietės pedagogės ir dainų kūrėjos bei atlikėjos Živilės Gedvilaitės nauja daina ir vaizdo klipas. Daina pavadinta simboliškai „Malda Lietuvai“, nes, anot atlikėjos, Lietuvai svarbios datos visuomet suvirpina širdį ir pažadina troškimą nuveikti ką nors ypatingo dėl savo Tėvynės.

Daina ir vaizdo klipas viešojoje erdvėje pasirodė simboliniu laiku, prieš Sausio tryliktąją.

„Malda Lietuvai“ buvo parašyta prieš devynerius metus, bet į viešumą išleista tik dabar, galutinai subrandinta. Tuo metu Ž. Gedvilaitė dalyvavo vasaros akademijoje, kurioje kaip chorvedė ir muzikos mokytoja tobulino žinias.

„Apgaubta tikėjimo, meilės mintyse išgirdau dainos melodiją ir tekstą, reikėjo tik užrašyti“ – pasakoja atlikėja.

„Malda Lietuvai“ turi net dvi aranžuotes. Živilė buvo įsitikinusi, jog šią dainą turi atlikti choras su solistu, tačiau, neatsispyrusi pagundai, pabandė atlikti viena.

Aranžuotę chorui parašė kompozitorius Gediminas Kalinas, o aranžuotę solo partijai sukūrė – dainų autorius Paulius Jasiūnas.

Atlikėja kilusi iš Žemaitijos krašto, tad dainos klipe užfiksuoti Šatrijos kalno vaizdai, jos manymu, labiausiai tiko atskleisti lietuvišką gamtos grožį.

Filmavimas vyko per Živilės Gedvilaitės gimtadienį, rugsėjo 22 dieną. Atlikėja didžiuojasi šia data, nes tą pačią dieną yra gimęs dailininkas – kompozitorius M. K. Čiurlionis, Lietuvos prezidentas A. Brazauskas, visame pasaulyje žinomas tenoras A. Bočelis.

Tą dieną vyko Saulės mūšis. Tai Šiaulių miesto gimimo diena, Baltų diena.

Nors „Maldą Lietuvai“ Živilė pristatė kaip solistė, ji svajoja išgirsti jos kūrinį atliekant chorą. Daina kaip proginė galėtų skambėti per radiją ir televiziją, netgi dainų šventėse.

„Norėčiau, jog ši daina pasėtų gėrio daugelio lietuvių širdyse, taptų mylima ir mėgstama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse, kuriose gyvena Lietuvą gerbiantys ir mylintys tėvynainiai“, – kukliomis svajonėmis dalijasi kūrėja.