Šiauliečiui žurnalistui – atminimo ženklas „Už paramą policijai“

Už bendradarbiavimą su policija apdovanotas žurnalistas Artūras Konderauskas.

Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas atminimo ženklu „Už paramą policijai“ ir „Angelo sargo“ skulptūrėle apdovanojo LNK televizijos operatorių ir žurnalistą Šiauliuose Artūrą Konderauską. Šis ženklas generalinio komisaro įsakymu teikiamas asmenims, kurie padėjo policijai palaikant viešąją tvarką, stiprinant teisėtvarką, atskleidžiant ir užkardant nusikalstamas veikas, o tokiomis „Angelo sargo“ skulptūrėlėmis už analogiškus nuopelnus skatina Šiaulių apskrities policija.

Žurnalistas-kriminalistas – taip Šiaulių apskrities policijos pareigūnai su šypsena vadina šiaulietį žurnalistą. Jį ir Šiaulių policiją sieja 22 bendradarbiavimo metai.

Iš Panevėžio į Šiaulius gyventi atvykęs A. Konderauskas daug metų rengė reportažus teisėsaugos temomis.

Nuo pat žurnalistinės karjeros pradžios Artūras dažnai su filmavimo kamera dalyvaudavo įvairiuose policijos rengiamuose reiduose, praleido ne vieną naktį kartu su jais patruliuodamas, siekdamas apsaugoti visuomenę nuo nusikalstamų veikų, inicijavo ir kūrė siužetus nusikalstamumo prevencijos temomis.

Dirbdamas su policijos pareigūnais ir rengdamas reportažus, A. Konderauskas ne kartą pats sekė karštais nusikaltėlių pėdsakais ir padėjo pareigūnams atskleisti nusikalstamas veikas.

Paskutinis šiauliečio nuopelnas – pagalba, atskleidžiant 33 metų vyro nužudymą.

Spalio 17 dieną A. Konderauskas dirbo su Šiaulių apskrities policijos patruliais, rengdamas reportažą laidai „Farai“. Tą vakarą Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, buvo nudurtas iš alaus baro išėjęs vyras.

Įtariamojo paieškose karštais pėdsakais labai padėjo Artūro atmintis. Kartu su pareigūnais peržiūrėdamas vaizdo stebėjimo kamerų alaus bare vaizdus, jis atpažino įtariamąjį ir padėjo identifikuoti jo asmenybę, nes prieš keletą savaičių su patruliais jis ne kartą važiavo į iškvietimus dėl šio asmens darytų teisėtvarkos pažeidimų. Po pusės paros įtariamas nužudymu asmuo buvo sulaikytas.

Prieš metus A. Konderauskas padėjo sulaikyti parduotuvę apiplėšti pasikėsinusį asmenį.

2019 metų lapkričio mėnesį žurnalistas, dirbdamas su pareigūnais, atvyko pagal iškvietimą į Šiauliuose, Gluosnių gatvėje, esančią parduotuvę, kur nuo narkotikų apsvaigęs, kaukėtas ir peiliais ginkluotas šiaulietis pasikėsino įvykdyti plėšimą.

Nors pardavėja savo kūnu užrėmė parduotuvės laukujes duris ir bandė plėšiką sulaikyti, tačiau jis išdaužė šalia durų esančios vitrinos stiklą ir pabėgo.

Pasišalinusio iš įvykio vietos įtariamojo kartu su patruliais ieškojo ir Artūras. Būtent, jis pirmas ir aptiko plėšiką. Žurnalisto dėka nusikaltėlis buvo sulaikytas ir perduotas pareigūnams.

Prieš keliolika metų Šiauliuose per išgertuves buvo nužudytas žmogus. Tada reporteris rengė reportažą apie buitinę žmogžudystę. Į butą, kuriame buvo įvykdytas nusikaltimas, pareigūnai A. Konderausko neįleido, todėl jis filmavo daugiabučio namo laiptinėje. Staiga žurnalistas išvydo į laiptinę įeinantį vyrą su akivaizdžiomis sumušimų žymėmis veide. Jam kilo įtarimas, kad tai gali būti svarbus liudytojas, todėl nusekė paskui jį iki namų, o tada paskambino policijos pareigūnams. Paaiškėjo, kad šis vyriškis – į nusikaltimo vietą sugrįžti panoręs žmogžudys.