Šiauliečiams Seime atstovaus D. Griškevičius, R. Janušonienė ir E. Kirkutis

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Roma Janušonienė.
Sekmadienį baigėsi rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Šiauliečiai antrajame rinkimų ture išreiškė savo pasirinkimą, išrinkdami į Seimą Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovą Domą Griškevičių, socialdemokratę Romą Janušonienę, o Šiaulių krašto apylinkėje, kuriai priklauso ir nedidelė dalis Šiaulių miesto, išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Eimantas Kirkutis.

D. Griškevičius laimėjo prieš A. Sireiką

Rinkimų kampanijos metu didžiausia intriga tvyrojo „Saulės“ rinkimų apygardoje, kurioje buvęs miesto vicemeras, dabartinis Seimo narys D. Griškevičius varžėsi su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovu Šiaulių miesto tarybos nariu Antanu Sireika. Politikos žinovai prognozavo apylygę kovą.

D. Griškevičiaus rinkimų kampanija buvo itin aktyvi, tuo tarpu A. Sireikos – priešingai, visiškai pasyvi. Šiaulių miesto garbės pilietis, krepšinio treneris A. Sireika atsisakė dalyvauti debatuose su savo oponentu, todėl rinkėjams nebuvo žinomos kandidato politinės vertybės, valstybinių problemų suvokimas bei jų sprendimo būdų matymas. Visa jo rinkimų kampanija buvo paremta mero A. Visocko suburto politinio komiteto Nepartinio sąrašo „Dirbame miestui“ ir LVŽS narių palaikymu. Beje, kai kurie ekspertai teigė, kad miesto garbės piliečiui koją pakišo būtent tai, kad atstovavo šalies gyventojų menkai palaikytai partijai.

Buvęs Šiaulių vicemeras D. Griškevičius surinko 54,97 procento rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, o Tarybos narys A. Sireika – 40,32 procento. D. Griškevičius pranašumą įgijo visose 14 „Saulės“ rinkimų apygardos apylinkėse.

Prieš pusantrų metų Vietos savivaldos rinkimuose A. Sireika dalyvavo su politiniu komitetu Nepartiniu sąrašu „Dirbame miestui“ ir gavo daugiausia pirmumo balsų, net daugiau už merą A. Visocką – 5 616. Šį kartą miestiečių palaikymas buvo kiek mažesnis – už A. Sireiką balsavo 5 297 šiauliečiai, o už D. Griškevičių – 7 222.

Reikia pažymėti, kad šios apygardos rinkėjai antrajame ture nebuvo aktyvūs. Balsuoti atėjo tik 37,86 procento „Saulės“ apygardos teritorijoje gyvenančių ir rinkimo teisę turinčių šiauliečių.

R. Janušonienė įveikė A. Gedvilą

„Aušros“ rinkimų apygardoje varžėsi į Seimą jau pagal partijos „Nemuno Aušra“ sąrašą išrinktas dabartinis Seimo narys Aidas Gedvilas ir Tarybos narė R. Janušonienė.

Socialdemokratė gavo 55,60 procento į rinkimus atėjusių rinkėjų balsų, o A. Gedvilas – 38,21 procento. Būsimoji Seimo narė savo pranašumą prieš kitą kandidatą išlaikė visose 17 rinkimų apylinkių.

„Aušros“ apygardos rinkėjai buvo kiek aktyvesni. Seimo narį rinko 40,42 procento rinkėjų.

R. Janušonienei išvykus į Seimą, jos vietą Šiaulių miesto taryboje pagal sąrašą turėtų užimti Valdimaras Svalbonas. Socialdemokratai miesto Taryboje turi du mandatus.

E. Kirkutis buvo pranašesnis už V. Slabį

59,05 procento Šiaulių krašto apygardos, kuriai priklauso ir nedidelė dalis pietinio miesto rajono, rinkimuose dalyvavusių rinkėjų Seimo nariu išrinko rajono Savivaldybės vicemerą E. Kirkutį. Buvęs Bubių seniūnas, atstovavęs partijai „Nemuno Aušra“, Vytautas Slabys surinko 35,51 procento balsų.

Šiaulių krašto apygardos rinkėjų aktyvumas – 37,75 procento.

Pažymėtina, kad visi trys laimėję Seimo rinkimus politikai priklauso partijoms, kurios žada formuoti valdančiąją koaliciją. Tuo iškart apsidžiaugė Šiaulių meras A. Visockas, pareikšdamas, kad tikisi sklandaus Šiaulių miesto ir regiono girdėjimo Seime.