Šiauliečiai pajudėjo į „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2021“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šimtai automobilių, šimtai akcijos dalyvių – iš Šiaulių buriasi kelionei į protesto akcijos „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ mitingą Vilniuje.

Šiandien, apie 9 valandą, iš Šiaulių išvyko gausi pilietinės akcijos „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ dalyvių delegacija. Daugiau nei 800 automobilių, penkių–šešių kilometrų eilė – tokia kolona pajudėjo nuo Šiaulių arenos Tilžės gatve link Kelmės. Akcijos dalyviai – pavieniai asmenys, šeimos su mažais vaikais. Kolonos susirinkimo vietoje budėjo policijos pajėgos. Pareigūnams teko perspėti nenumatytai atvykusius aršius asmenis, kurie mėgino sutrikdyti darnų taikios akcijos dalyvių ir koordinatorių darbą bei vietoje suorganizuoti nesankcionuotą mitingą.

Apie 10 valandą renginiui skirtomis vėliavomis papuošti kolonos pirmieji automobiliai jau buvo pravažiavę Šiaulių rajono Bubių gyvenvietę. Šioje vietoje į gretas prisijungė dar daugiau automobilių.

Netrukus gauta žinių, kad vis dar iš Šiaulių miesto važiuojantiems akcijoje dalyvaujančių žmonių automobiliams paskutinėje miesto sankryžoje, ties Tilžės–Gegužių gatve, bandoma tyčia sutrukdyti, nutraukiant vientisą automobilių grandinę.

Pasak protesto akcijos „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ Šiaulių miesto ir rajono koordinatorės Editos Raubickaitės-Navickienės, sprendžiant pagal dalyvių registraciją, dar keli šimtai akcijos atributika pasipuošusių automobilių į Šiaulių regiono atstovų gretas turėtų įsijungti kolonai važiuojant pro Šiaulių apskrities rajonų centrus, miestus ir miestelius.

Pagrindinis „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ renginys Vilniuje, Vingio parke, numatytas 18 valandą.