Šiauliečiai kviečiami į kandidatų į Europos Parlamentą debatus

Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ gegužės 29 d. 18 val. Šiaulių
apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje organizuoja kandidatų į Europos Parlamentą
debatus. Šiaulių gyventojai kviečiami pamatyti kandidatus akis į akį ir tiesiogiai užduoti
rūpimus klausimus kandidatams.

„Žinau, ką renku“ veikia nešališkai, tad debatuose kviečiami dalyvauti visų sąrašų atstovai. Savo dalyvavimą jau patvirtino Valdemaras Valkiūnas (Darbo partija), Lukas Savickas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos"), Monika Ošmianskienė (Laisvės partija), Petras Auštrevičius (Liberalų sąjūdis), Giedrius Surplys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Stasys Jakeliūnas (Lietuvos regionų partija), prof. Vytautas Radžvilas (Nacionalinis susivienijimas), Mindaugas Puidokas (Taikos koalicija). Debatų metu kandidatams šunkeliais nuklysti neleis 15min.lt politikos aktualijų žurnalistė Roberta Salynė.

„Kviečiame visus šiauliečius (ir ne tik) atsakingai ruoštis birželio 9 d. vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams. Nors prie balsadėžių Lietuvos gyventojams šiemet teks susitikti net kelis kartus, skatiname „nemesti kelio dėl takelio“ ir atiduoti savo balsą visuose trijuose rinkimuose. O kad dėl pasirinkimo būtų ramu, kviečiame užsukti į debatus ir iškelti sau rūpimus klausimus“, – sako debatų organizatorių „Žinau, ką renku“ savanorė Karolina.

2024 m. Europos Parlamento rinkimuose Lietuvos gyventojai galės rinktis net iš keliolikos sąrašų! Kaip ir kaskart prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl išsirinkti nėra lengva.

Siekiant padėti apsispręsti, kuris kandidatas yra Jums tinkamiausias, nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ kviečia gyventojus į priešrinkiminius debatus, kuriuose kandidatai į Europos Parlamentą diskutuos aktualiomis temomis, atsakys į rinkėjų klausimus, viešai pristatys savo įsipareigojimus Jums, kurie bus įrašyti.

Užduoti klausimus kandidatams ir palyginti juos pagal turtą, išsilavinimą, mokamas kalbas ir kitą jau netrukus bus galima specialioje rinkimų platformoje https://www.zinaukarenku.lt/

Iniciatyva „Žinau, ką renku“ - tai nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuris vykdo priešrinkiminę stebėseną nuo 2014 metų, siekdamas, kad rinkėjai aktyviai ir sąmoningai dalyvautų rinkimuose bei sustiprėtų informuotas dialogas tarp politikų ir rinkėjų. Tuo tikslu organizuojame priešrinkiminius debatus. Europos Parlamento rinkimų veikla finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/1718163865376314