Šiauliečiai kviečiami balsuoti už idėjas miestui

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda kvietė šiauliečius balsuoti už jiems aktualiausias dalyvaujamojo biudžeto idėjas.
Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė balsavimo pradžią už dalyvaujamajam biudžetui pateiktas idėjas miestui. Nors praėjusią savaitę buvo skelbiama apie 8 balsavimui atrinktas idėjas, kiek vėliau jas papildė dar viena. Taigi, šiauliečiai gali rinktis iš 5 didelės vertės projektų (iki 150 tūkstančių eurų) ir 4 mažos vertės projektų (iki 50 tūkstančių eurų).

Mažos vertės projektai

Tarp mažos vertės projektų pateiktas siūlymas Medelyno rajone įrengti modernią vaikų žaidimų aikštelę, kurioje vietos vaikai galėtų aktyviai leisti laisvalaikį arčiau namų. Aikštelėje sumontuoti neslidžią korėtą dangą, žaidimų kompleksą su laipiojimo sienos ir tinklų elementais, tuneliais, rampa ir čiuožykla, taip pat aikštelėje būtų įrengtos įprastos, virvinės, balansinės ir spyruoklinės sūpynės.

Dar vieną žaidimų aikštelę siūloma įrengti Zokniuose. Naujai atsiradusi erdvė prie Šiaulių lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ būtų pritaikyta vaikams nuo vienerių metų (minkšta danga, tvorelė, sūpynės, čiuožykla, smėlio dėžė) ir vaikams nuo 3 iki 12 metų (batutas, lipynės, suoleliai ir kita). Įrengus šią aikštelę, Zoknių rajono vaikams nebereikėtų vykti į toliau esančias vaikų žaidimų aikšteles.

Idėjų sumanytojai siūlo įrengti tako į Salduvės kalną apšvietimą, kuris suteiktų saugumo tamsiu paros metu. Salduvės parkas yra populiarus lankytinas objektas tarp skirtingų amžiaus grupių, čia visuomenė renkasi sportuoti, vaikštinėti, grybauti ir vedžioti savo augintinius. Takas nuo viešojo transporto stotelės (šalia „Apsagos“ degalinės Vilniaus g.) iki Salduvės kalno neturi apšvietimo, todėl lankytojai įprastai čia lankosi tik šviesiuoju paros metu.

Ketvirtasis mažos vertės projektas – Šiaulių miesto garbės piliečio Viliaus Purono sumanymas papuošti konkrečias miesto vietas meno kūriniais. Pastebima, kad nuo seno Šiauliai garsėja kaip mažosios architektūros miestas, šiuo projektu siekiama papuošti Saulės miesto viešąsias erdves meno kūriniais ir dizaino akcentais. Idėjos autorius miestui dovanotų penkis savo kūrybos erdvinius kūrinius, o laimėjimo lėšos būtų panaudotos šiems kūriniams sumontuoti, apšviesti ir informacinėms lentelėms įrengti.

Šioje kategorijoje laimėjęs projektas turėtų būti įgyvendinti per vienerius metus.

Didelės vertės projektai

Didelės vertės projektas-nugalėtojas turėtų tapti realybe per dvejus metus.

Šalia Rėkyvos ežero trūksta infrastruktūros aktyviam laisvalaikiui leisti. Įrengtos padelio ir tinklinio aikštelės, treniruoklių zona ir vaikų žaidimo aikštelė pritrauktų į parką daugybę lankytojų. Ši idėja padėtų užpildyti laisvalaikio pramogų spragą Rėkyvos seniūnijoje ir skatintų žmones būti fiziškai aktyvius.

Kita idėja – privažiavime prie Bačiūnų paplūdimio, nuo pagrindinės Bačiūnų gatvės iki Rėkyvos kempingo, išasfaltuoti kelią, įrengti apšvietimą. Šiuo projektu siekiama atverti dar vieną erdvę, kurioje miesto gyventojai ir svečiai galėtų poilsiauti, į paplūdimį atvažiuoti dviračiais.

Siekiant atkreipti transporto priemonių vairuotojų dėmesį į problemines pėsčiųjų perėjas Šiaulių mieste, siūloma sumontuoti specialius šviesos signalus, kurie įspėtų vairuotoją apie į perėją išėjusius pėsčiuosius. Šiuo projektu mieste siekiama įdiegti daugiau perėjų, kuriose žmonės galėtų pasinaudoti mygtuku ir taip informuoti vairuotojus apie savo išėjimą į gatvę, papildomos šviesos būtų matomos iš didesnio atstumo, todėl rytais ir vakarais pėstieji galėtų jaustis saugesni.

Kitas sumanymas – Dainų parke įrengti erdvę, kurioje būtų galima vesti kūrybines edukacijas, rengti meninių objektų ekspozicijas gamtoje. Nauja erdvė būtų įrengta vadovaujantis 5E principu: estetiška, edukacinė, ekspozicinė, etiška ir ekologiška erdvė, kuri taptų patrauklia vieta kūrybai.

Ir dar vienas pasiūlymas – išasfaltuoti Birutės gatvės dviračių ir pėsčiųjų taką. Šiuo taku kasdien keliauja gyventojai, kurie važinėja dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar vaikšto pėsčiomis. Dabartinė danga kelia daug nepatogumų, nes po lietaus joje formuojasi purvo sluoksnis. Naujasis asfalto takas padėtų gyventojams lengviau pasiekti ugdymo įstaigas, prekybos vietas bei Centrinį Šiaulių parką, paliekant automobilius namuose.

Balsavimas už aktualų pasiūlymą

Šiaulių miesto savivaldybės vicemeras Justinas Švėgžda kviečia šiauliečius iki sausio 3 dienos balsuoti už aktualiausias idėjas. Balsuoti galima tiek elektroniniu būdu Savivaldybės interneto svetainėje, tiek apsilankius vienoje iš 11 balsavimo vietų: Savivaldybės priimamajame, Medelyno ir Rėkyvos seniūnijose, Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose bei filialuose.

Vicemeras pabrėžė, kad šiais metais iš gyventojų prašoma „mažiau jautrios asmeninės informacijos“. Be vardo ir pavardės, dar reikia nurodyti adresą ir gimimo datą. Ši informacija automatiškai bus tikrinama Registrų centre. Tokia sistema reikalinga tam, kad už pasiūlymus balsuotų tik Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai.

Balsavime gali dalyvauti šiauliečiai, ne jaunesni nei 16 metų. Vienas žmogus gali balsuoti ne daugiau kaip už 2 viešoje atrankoje dalyvaujančius projektus, atiduodamas po vieną balsą už kiekvieną projektą abiejose (mažos ir didelės apimties) projektų kategorijose. Balsuoti galima vieną kartą. Balsavus kelis kartus, galioja paskutinis balsavimas.

Projektų pristatymai miesto gyventojams vyko lapkričio 30 dieną, jo įrašą galima peržiūrėti miesto Savivaldybės „YouTube“ paskyroje. Taip pat visi projektai yra pristatyti Savivaldybės interneto svetainėje.

Vicemeras atskleidė, kad ne visi idėjų autoriai nori viešai pristatyti savo sumanymus, todėl kai kuriuos teko pristatyti Savivaldybės atstovams.