Už socialinę atsakomybę ir patriotiškumą padėkota Šiaulių įmonei „Vaiteksa“

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
vaiteksa
Šiaulių miesto meras A. Visockas ir bendrovės "Vaiteksa" direktorė R. Vaitekaitienė.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas padėkojo bendrovės „Vaiteksa“ vadovei Redai Vaitekaitienei. Prieš penketą metų vykusi istorija padėjo išsaugoti Šiaulių oro uosto gyvybingumą. Oro uoste dabar vyksta milijoninės vertės darbai, paskirtos valstybės lėšos ir laukiama įsikuriant pirmų investuotojų, o tuo metu trūko lėšų net skoloms sumokėti.

Matant sparčiai atnaujinamus Šiaulių oro uosto civilinės dalies peronus, takus ir žinant investuotojų planus, jau niekam nekyla abejonių dėl šio objekto perspektyvų ir ateities. Tačiau vos prieš penkerius metus šiose teritorijose šeimininkaujanti savivaldybės įmonė Šiaulių oro uostas buvo apverktinoje situacijoje. Miestui tekdavo ieškoti lėšų nuostolingai veiklai padengti. 2015 metų gruodį kaip tik ir įvyko istorija, kurios dėka Savivaldybės įmonė išvengė bankroto.

Dabar, kai jau matau, kad oro uosto reikalai pajudėjo ir šis objektas ilgainiui taps svarbiu visai šaliai, nekalbant apie regioną, galiu drąsiai į akis žiūrėti žmonėms, kurie lemiamu momentu prisidėjo prie jo išgelbėjimo. Prieš penkerius metus mums reikėjo 200 tūkstančių eurų, kad galėtume padengti oro uosto įmonės skolas. Lėšų tam biudžete nebuvo. Privatizavimo fonde taip pat neturėjome reikiamos sumos. Savivaldybė kaip tik paskelbė patalpų Aido g. 18 aukcioną. Susisiekiau su pretenduojančios jas pirkti bendrovės vadovu ir paprašiau nupirkti mūsų turtą jau pirmo aukciono metu ir kaip galima skubiau atsiskaityti. Paaiškinau, kad tų pinigų reikia oro uosto įmonei išgelbėti. Tikiu, kad verslui tai nebuvo lengvas sprendimas, bet „Vaiteksa“ atsisakė viliojančios galimybės sutaupyti ir pasielgė labai nesavanaudiškai. 2015 m. gruodžio 23 d. bendrovė dalyvavo aukcione ir jį laimėjo. Nors pinigus galėjo pervesti per 10 dienų, „Vaiteksos“ lėšos į Privatizavimo fondą įkrito gruodžio 29–30 dienomis. Taip paskutiniu momentu Šiauliuose verslą kuriančių paprastų žmonių dėka galėjome išgelbėti oro uostą. Dėkoju Jums ir Jūsų darbuotojams už šį svarbų žingsnį, kuriam tuo metu ryžotės“, – perduodamas Šiaulių miesto gyventojų padėką ir Savivaldybės dovanas, kalbėjo miesto meras Artūras Visockas.

Prieš kurį laiką buvome netekę anksčiau nuomotų patalpų, tada ėmėme nuomoti miestui priklausančias ir vis pagalvodavome apie galimybę jas įsigyti. Žinojome, kad jei tos Aido gatvėje esančios patalpos būtų nenupirktos pirmame aukcione, vėliau būtų atpigusios, tačiau, viską apvarstę, nusprendėme nebelaukti. Širdis sakė, kad verta padaryti gerą darbą į priekį. Tos pastangos mums vėliau grįžo kitu būdu – netikėtai sulaukėme pagalbos tuomet, kai jos mūsų verslui labai reikėjo“, – sakė Reda Vaitekaitienė.

Užs. Nr. 468487