Svarbiame šalies planavimo dokumente – solidus Šiaulių regiono indėlis

lietuvai
Su pristatytais Lietuvos teritorijos bendrojo plano sprendiniais susipažinę Šiaulių regiono plėtros tarybos atstovai sutarė, kad stiprinant mūsų regiono patrauklumą ir užtikrinant tolygią raidą, būtina kuo skubiau teikti visai Šiaurės Lietuvai svarbius pasiūlymus. Sutelkus krašto savivaldos, verslo, mokslo, kitų socialinių partnerių atstovus, parengtas pasiūlymų paketas. Kaip paaiškėjo neseniai gavus Aplinkos ministerijos raštą, į didžiąją dalį pasiūlymų buvo atsižvelgta, jie įtraukti į sprendinius. Vienas jų itin patiks dažnai į Vilnių, Panevėžį ar Kauną vykstantiems.

Lietuva turi pradėti gyventi pagal naująjį šalies vystymosi dokumentą – „Lietuva 2030“. Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas suteikia galimybę sklandžiai suderinti įvairias šalyje vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros.

Į šio dokumento rengimą ir tobulinimą, Regiono plėtros tarybos pirmininko Artūro Visocko pakviesti, itin aktyviai įsijungė regiono savivaldybių, verslą vienijančių asociacijų ir nevyriausybinių organizacijų tinklų atstovai. Atskirose grupėse įvertinus plano rengėjų pateiktus konkretizuotus sprendinius buvo diskutuojama dėl naujų pasiūlymų. Nors vasara visuomet būna mažiau aktyvus laikotarpis priimant sprendimus, sutelkus jėgas buvo parengti net 35 atskiroms savivaldybėms ir visam regionui svarbūs pasiūlymai. Šiaulių regiono plėtros taryba šiuos siūlymus patvirtino ir perdavė strategijos rengėjams.

Plano rengėjai, išanalizavę Šiaulių regiono savivaldybių ir verslo pastabas bei pasiūlymus, į didelę dalį jų atsižvelgė. Tarp svarbiausių priimtų – pasiūlymas tęsti Šiaulius ir Panevėžį jungiančio kelio A9 atnaujinimą. Tolimesnė rekonstrukcija galėtų vykti dviem etapais (1 etapas – nuo Radviliškio miesto šiaurinio aplinkkelio iki Šeduvos miestelio, 2 etapas – nuo Šeduvos iki Panevėžio miesto). Šis sprendimas itin svarbus krašto gyventojams ir verslui, nes būtent tuo keliu vyksta pagrindinis susisiekimas su Vilniumi, Kaunu ir Panevėžiu.

Taip pat priimti svarbūs pasiūlymai stiprinti Šiaulių oro uostą, numatyti galimybes plėsti esamą Šiaulių laisvąją ekonominę zoną, Šiauliuose išlaikyti universitetų viešųjų paslaugų teikimą, numatyti Kuršėnų šiaurės vakarų aplinkkelį ir kt.

Buvo pateikta net 12 vien su krašto ir visos šalies turizmo plėtra susijusių pasiūlymų, didžioji dalis jų taip pat priimti.

Šiaulių miestas su Žuvininkų (Salduvės) piliakalniu ir Talkšos, Salduvės miško parkais priskirtas prie išskirtinės vertės miestovaizdžių.

Pritarta siūlymui nenustatyti baigtinio piligriminių kelių skaičiaus, taip neužkertant naujų kelių plėtojimo, vystymo ir pokyčių galimybėms. Atsižvelgiant į siūlymus, numatyta plėtoti kultūrinio turizmo, verslo turizmo, sveikatos turizmo ir žaliojo (ekologinio) turizmo viešąją ir privačią infrastruktūrą. Savivaldybė pati gali pasirinkti ir plėtoti, jos manymu, patraukliausią ir perspektyviausią turizmo rūšį pagal turimus išteklius.

Užs. Nr. 473480

Visas dokumento tekstas čia