Šiauliuose užbaigtas dar vienas paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projektas

UAB "Šiaulių vandenys" nuotr.
pavirsiniu
Didžioji dalis paviršinių nuotekų vamzdynų rekonstruoti betranšėjiniu metodu, taikant vamzdynų atstatymo technologiją vietoje polimerizuojamais vamzdžiais.
Užbaigti paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal dar vieną stambią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“ su rangovu UAB „Statovita“ pasirašė prieš porą metų – 2018 m. liepos 26 d. Pagal šią sutartį Šiauliuose buvo rekonstruota 5,28 km labiausiai susidėvėjusių paviršinių nuotekų vamzdynų. Liepos 7 d. Statybos inspekcija vertino atliktus darbus ir pripažino, kad tinklai rekonstruoti tinkamai ir galima juos eksploatuoti. Rangovas darbų atliko už 1,88 mln. Eur (be PVM). Darbai įgyvendinti pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Šiaulių miesto paviršinių nuotekų tvarkymo sistemos inventorizavimas, paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstravimas ir plėtra“.

Rekonstruota 5,28 km paviršinio nuotekų tinklo

Šio projekto metu paviršinių nuotekų vamzdynai buvo rekonstruojami Aukštabalio, Dainų tako, Dvaro, Gluosnių, Ežero, Dubijos, Klevų, M. Valančiaus, Vytauto, Medelyno, Gumbinės, Birutės, Liejyklos gatvių atkarpose. Iš viso atnaujinta 5,28 km vamzdyno ir 166 šuliniai.

Rangovo teigimu, rekonstruojant tinklus buvo siekiama minimaliai sumažinti senųjų vamzdžių skersmenį, išlaikyti tinklų pralaidumą ir tuo pačiu atstatyti jų mechaninį atsparumą. Dėl šių priežasčių didžioji dalis vamzdynų buvo atnaujinami betranšėjiniu metodu, taikant vamzdynų atstatymo technologiją vietoje polimerizuojamais vamzdžiais. Šiuo metodu rekonstruoti vamzdynai nuo 280 mm iki 1100 mm skersmens.

Atnaujinus paviršinių nuotekų tinklų infrastruktūrą, sumažės gedimų tinkluose ir gatvių užtvindymo tikimybė, pagerės nuotekų tvarkymo paslaugos kokybė. Miesto aplinka bus saugesnė, švaresnė ir patrauklesnė gyventojams, o UAB „Šiaulių vandenys“ patirs mažiau sąnaudų tinklų eksploatacijai.

Projekto darbus vykdė keturi rangovai

UAB „Šiaulių vandenys“ projektą „Šiaulių miesto paviršinių nuotekų tvarkymo sistemos inventorizavimas, paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstravimas ir plėtra“ pradėjo įgyvendinti 2017 m. Projekto darbai buvo vykdomi pagal keturias rangos sutartis. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios iš viso rekonstruota 18,2 km paviršinių nuotekų tinklų, įrengta paviršinių nuotekų valykla – naftos produktų skirtuvas, įsigyta paviršinių nuotekų tinklų priežiūrai ir eksploatavimui reikalinga specializuota technika, taip pat inventorizuota ir teisiškai įregistruota didžioji dalis (apie 184 km) paviršinių nuotekų tinklų.

Viso projekto vertė – 7,46 mln. eurų (be PVM). Projektas finansuotas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (85 proc.) ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis (15 proc.).

UAB „Šiaulių vandenys“ informacija

Užs. Nr. 455899

 

 

Komentarai

Vytautas    Tre, 2020-07-15 / 09:55
O kaip tas tas vamzdis išeinantis iš Ruveros valymo įrengimų į Sanovskio barščių plantaciją kuri randasi už valymo įrengimų įmonės. Ten sėkmingai užpilinėjamas laukas statybinėm medžiagoms padangom, tepalų kanistrom su tepalais ir tuščiomis, chemikalalų maišais iš kurių sklinda chlorofoso kvapas
Svečias    Pen, 2020-07-17 / 07:19
Kada gelbės nuo lietaus skęstantį Gubernijos nuosavų namų mikrorajoną?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.