Šiauliuose gims naujas keleivinio transporto mazgas?

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
gelez
Šiaulių miesto savivaldybės ir AB „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovų susitikimo metu susitarta bendradarbiauti siekiant paskatinti gyventojus naudotis viešuoju transportu, diskutuota apie galimybę kurti vieną bendrą autobusų-geležinkelių stotį, prie kurios dar galėtų atsirasti ir papildomos paslaugos, geresnė sąsaja su miesto autobusais ir dviračių takais. Toks naujas objektas būtų labai patogus visiems keleiviams, ypač neįgaliesiems.

Šiaulių miesto savivaldybėje lankėsi „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovas Linas Baužys ir jo kolegė, „LTG Link“ keleivinių stočių departamento vadovė Vaiva Budinaitė. Su svečiais susitiko miesto meras Artūras Visockas, administracijos direktorius Antanas Bartulis, administracijos padalinių vadovai , UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas.

Pasak „Lietuvos geležinkeliai“ atstovų, per paskutinius trejus metus traukiniais keliaujančiųjų keleivių srautai augo 25 procentais, o Šiaulių miesto geležinkelio stotyje per metus įlipa-išlipa net pusė milijono keleivių.

Autobusų ir geležinkelio stotys dabar nėra šalia, todėl keleiviams keičiant transporto rūšį tenka pėstute su bagažu įveikti ne visai trumpą atstumą. Tai nedidina viešojo transporto patrauklumo. Sutarta kartu ieškoti glaudesnio bendradarbiavimo galimybių, nes tik taip galima gerinti paslaugų kokybę, kad keliaujantieji drąsiau rinktųsi autobusus ir traukinius, o ne nuosavus automobilius.

Numatoma suburti bendrą darbo grupę, kuri įvertins argumentus dėl bendros geležinkelio ir autobusų stoties su papildomom paslaugom įkūrimo. Rekonstruojant dabartinę geležinkelio stotį, pastate galėtų įsikurti ir tarpmiestinių-priemiestinių autobusų stotis, kavinė, elektrinių dviračių ir paspirtukų įkrovimo stotelės, automobilių aikštelės.

Sutarta, kad užtikrinant darnaus judumo principų įgyvendinimą, būtina sukurti maksimaliai patogias sąlygas keliaujantiems: suderinti traukinių, autobusų ir miesto viešojo transporto tvarkaraščius, sukurti galimybes naudotis dviračiais, įrengti parkavimo aikšteles, įdiegti bendrą bilietų sistemą. Labai svarbu, kad būtų sudarytos visos galimybės neįgaliesiems naudotis viešojo transporto paslaugomis ir patogiai keisti transporto rūšį.

Susitikime pažymėta, kad patogus viešasis transportas ir transporto priemonių suderinamumas yra puiki priemonė turizmo skatinimui ir turistinių objektų lankymui.

gelez

Užs. Nr. 461306