Šiaulių mero padėka verslui už solidarumą

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
meras
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Šiaulių karo pabėgėlių registracijos centre registruota apie pusketvirto tūkstančio ukrainiečių. Miestui teko nemažas iššūkis. Priėmimo, apgyvendinimo, aprūpinimo ir integracijos problemos ganėtinai sklandžiai sprendžiamos, tačiau matoma, kad gali pritrūkti lėšų.

Kai atvykstantieji yra apgyvendinami Savivaldybės patalpose, iš verslo ir gyventojų suaukotų lėšų dengiamos maitinimo išlaidos. Taip pat yra skiriamos 300 eurų išmokos neatlygintinai ukrainiečius priėmusiems šiauliečiams. Tuo siekiama bent kiek kompensuoti karo pabėgėlių išlaikymo išlaidas gyventojams, kad atvykėliai kuo ilgiau galėtų gyventi tame pačiame būste, jiems nereikėtų ieškoti naujo prieglobsčio, vaikams keisti mokyklos ar darželio ir pan. Yra ir kitų išlaidų, lėšų reikėtų higienos priemonėms bei įvairiems kitiems nenumatytiems atvejams.

Kad būtų galima legaliai finansuoti atvykstančiųjų poreikius, Šiaulių miesto savivaldybė atidarė specialią paramos sąskaitą. Į ją miesto verslas ir gyventojai jau suaukojo apie 42 tūkstančius eurų. Norint spėti papildyti sparčiai tuštėjantį paramos fondą, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko ir administracijos direktoriaus Antano Bartulio pasirašyti prašymai skirti paramą išsiųsti 100 didžiausių miesto įmonių , tačiau solidariai prisidėti prie paramos skyrimo kviečiame visas įmones, ne tik Šiaulių miesto, bet ir regiono ar iš kitų Lietuvos vietų.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, pagal savo galimybes skyrusiems lėšų paramai. Pradedant nuo švietimo įstaigos kolektyvo, tai yra nuo moksleivio, galbūt pervedusio 1 eurą, iki verslo organizacijų, paskyrusių 10 tūkstančių eurų. Matau, kad mūsų miesto bendruomenė kol kas sėkmingai laiko solidarumo egzaminą. Aukojančius noriu užtikrinti, kad Savivaldybė yra patikimas partneris, kiekvieną savaitę atsiskaitome už gautas ir išleistas lėšas, teikiamos paramos spektras platus. Neprapuls nei vienas Jūsų paaukotas euras, tai garantuoju savo vardu. Svarbi ne tik pervedamų lėšų suma, bet ir solidarumo su Ukraina jausmas. O jei turėsite pastebėjimų ar aktualios informacijos dėl galimai netinkamo ukrainiečių priėmimo ar skiriamos paramos naudojimo, prašau pranešti man asmeniškai el. paštu meras@siauliai.lt “, – kviečia A. Visockas.

Didžiausi Į finansinės paramos teikėjai:

UAB „Vonin Lithuania“

UAB „Jupojos statybinės medžiagos“

UAB „Plieno fortas“

UAB „Sovli“

UAB „Nabatėja“

UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“

Šiaulių pramonininkų asociacija

VŠĮ „Socialiniai partneriai“

UAB „Šiaulių vandenys“

UAB „Formula Air Baltic“

UAB „AR10“

UAB „Vigidas Pack“

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos kolektyvas.

Plačiau apie galimybę skirti lėšas čia

Užs. Nr. 506407

versloimones