Šiaulių gimtadienio proga bus įteiktas Auksinio šaulio padėkos ženklas

venckus
Povilas Venckus – Auksinio šaulio padėkos ženklo nominantas.
Jau tapo gražia tradicija, kad minint tikrąjį Šiaulių gimtadienį, miesto meras vienam ar keletui šiauliečių padėkoja už nuopelnus profesinėje ar visuomeninėje veikloje. Šiemet Auksinio šaulio padėkos ženklas atiteks žinomam medikui Povilui Venckui. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje šis vaikų chirurgas dirba jau 45 metus!

Auksinio šaulio padėkos ženklas paskirtas iškiliems, savo profesine veikla ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą garsinantiems švietimo, sporto, verslo, kultūros ir kitų sričių atstovams. Jis teikiamas už nuoširdų atsidavimą savo darbui, ypatingas iniciatyvas, išskirtinius poelgius, pelnytą šiauliečių pripažinimą ir pasitikėjimą.

Rugsėjo 22 dieną, minint tikrąjį Šiaulių miesto gimtadienį, Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje bus įteiktas Auksinio šaulio padėkos ženklas. Šiaulių meras Artūras Visockas padėkos ženklą įteiks vaikų chirurgui ir ortopedui traumatologui, net 45 metus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančiam Povilui Venckui.

Apie Povilą Venckų

Povilas Venckus gimė 1951–09–07 Jaunučių kaime (Kelmės raj.) 1969 m baigė Kelmės vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1975 m. baigė Vilniaus universiteto medicinos fakultetą ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. Internatūrą atliko Panevėžio ligoninėje, o nuo 1976 m. rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti vaikų chirurgu Šiaulių ligoninėje.

Vaikų chirurgijos skyriaus vedėju paskirtas 1981 m. rugpjūčio 3 d., nuo skyriaus įsikūrimo pradžios, ir jam vadovauja jau 40 metų.

Šių metų rugpjūčio mėnesį suėjo 45 metai, kai P. Venckus dirba ligoninėje. Nuo 1981 m. rugpjūčio mėn. buvo skyriaus vedėju, o nuo 2008 m. lapkričio mėn. – Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėju. Dirbo vaikų chirurgu, o nuo 2016 m. ir ortopedu traumatologu.

Povilo Venckaus ryškiausias bruožas – atkakliai siekti naujovių, novatoriškumas. Yra aukščiausios kvalifikacijos vaikų chirurgas. 1982 m. tobulinosi Leningrade, 1992 m. – Austrijoje. Yra vertinamas Šiauliuose, apdovanotas ne vienu padėkos raštu, pelnęs Profesijos Riterio nominaciją.

Patikėtas pareigas P. Venckus atlieka su didele atsakomybe ir pasišventimu. Nors gydymo įstaigoje stinga vaikų chirurgų, (jau keletą metų neatvyksta jaunų specialistų) P. Venckaus vadovaujamo centro vaikų chirurgai spėja suteikti pagalbą ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių krašto ir kitų šalies regionų gyventojams. Aukščiausią gydytojo vaikų chirurgo ir ortopedo traumatologo kvalifikaciją turintis Povilas Venckus visas savo žinias, sumanumą, vadybinius gebėjimus skiria mažiesiems pacientams, dėl to pelnė kolegų, administracijos, vaikų tėvelių ir pačių pacientų bei visos miesto bendruomenės pagarbą ir įvertinimą.

P. Venckus nuoširdžiai rūpinasi palankiu skyriaus darbuotojų mikroklimatu, gražia ir malonia aplinka ne tik skyriaus personalui, bet ir čia besigydantiems vaikams ir jų tėvams. Patyręs gydytojas nuolat kelia savo kvalifikaciją, teikia daug racionalių pasiūlymų dėl sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo, diegia naujų technologijų, pritaiko moderniausius medicinos mokslo pasiekimus.

Už ilgametį, nuoširdų darbą, rūpestį kiekvienu ligoniu, už jaukią aplinką, širdies šilumą, atiduodamą mažiesiems pacientams, daug kartų skatintas Ligoninės administracijos, Šiaulių miesto savivaldybės, Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštais.

Auksinio šaulio padėkos ženklas

Gryno aukso padėkos ženklas pradėtas teikti 2015 metais. Iki šiol Auksinio šaulio padėkos ženklą yra gavę beveik dvi dešimtys iškilių įvairių sričių atstovų, daugiausia – šiauliečių. Tarp Auksinio šaulio padėkos ženklo nominantų – net septyni Šiaulių miesto garbės piliečiai.

Šį Šiaulių miesto apdovanojimą yra pelnę verslo atstovai ir mecenatai: Petras Baronas, Algirdas Butkus, Alfonsas Armalas, Stanislovas Grušas, Robertas Dargis; menininkai, muzikai ir pedagogai: Virgilijus Kęstutis Noreika, Gintautas Gascevičius, Remigijus Adomaitis, Nijolė Prascevičienė, Tatjana Lygutienė, Vytenis Rimkus; medicinos darbuotojos: Vida Zaleckytė ir Judita Zalubienė; taip pat olimpietė Rasa Darzdauskaitė; autobuso vairuotojas Edvardas Tiknius; karys savanoris, skęstančiųjų gelbėtojas Tomas Bagdonas; administracijos vadovas Antanas Bartulis; tremtinių organizacijos vadovė Valerija Jokubauskienė; vaikų globėja Raminta Ramanauskienė.

Užs. Nr. 491483