Šiauliams – Europos Tarybos apdovanojimas už nepriekaištingą valdymą

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
valdymas
Šiaulių miesto savivaldybės administracija sulaukė džiugios žinios iš Vidaus reikalų ministerijos. Šiaulių miestui paskirtas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą. Šiaulių miesto savivaldybė dalyvavo projekte, kurio metu buvo vertinama, kaip savivaldybės institucijos laikosi Europos Tarybos nustatytų 12-kos Gerojo valdymo principų. ELOGE – Europos ženklo už nepriekaištingą valdymą apdovanojimų ceremonija vyks jau pirmadienį – lapkričio 30 d.

Savivaldybių vertinimas vyko keliais etapais. Pagal Europos Tarybos patvirtintą metodiką savivaldybes vertino gyventojai, politikai, darbuotojai, savivaldybės teikė atitinkamus veiklos įrodymus.

Savivaldybių vertinimo procese buvo nustatyta kaip jos  atitinka Europos  Tarybos 12 gerojo valdymo principų:
1. Dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo
2. Reagavimo
3. Veiksmingumo ir efektyvumo
4. Atvirumo ir skaidrumo
5. Teisėtumo
6. Etiško elgesio
7. Kompetencijos ir gebėjimų
8. Inovacijų ir atvirumo pokyčiams
9. Patvarumo ir ilgalaikės orientacijos
10. Stabilaus finansų valdymo
11. Žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos
12. Atskaitomybės


„Nuoširdžiai dėkoju šiauliečiams, kurie išreiškė savo nuomonę apklausoje, galima sakyti, kad tai rodo gyventojų pasitikėjimą Šiaulių savivalda. Šis apdovanojimas miestui yra tarsi patvirtinimas, kad esame teisingame kelyje įgyvendindami demokratijos ir atstovavimo principus“, – apie gautą Europos Tarybos ženklą kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

vald
 

Europos Tarybos 12-kos Gerojo valdymo principų įgyvendinimo Lietuvos savivaldybėse vertinimas yra viena iš projekto „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“ sudedamųjų dalių, kurį įgyvendina Vidaus reikalų ministerija, Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centru „Dainava“.

Vertinime dalyvavo daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių – 35-ios, tačiau nustatytą balų skaičių surinko ir Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą apdovanotos Šiaulių miesto, Akmenės rajono, Alytaus miesto, Anykščių rajono, Birštono, Druskininkų, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Tauragės rajono, Vilkaviškio rajono savivaldybės.

vald

Užs. Nr. 468134