Naujovės Šiaulių universiteto pirmakursiams – stipendijos pedagogikos, informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas pasirinkusiems pirmakursiams

T. Andrijaus nuotr.
su_p
Planuodami studijas ir karjerą šių metų stojantieji turi perspektyvias galimybes pretenduoti į stipendijas, kurios skatinti rinktis studijų programas tose mokslo srityse, kuriose specialistų poreikis darbo rinkoje yra itin didelis. 300 eurų stipendijas gaus pedagogikos studijų studentai, 200 eurų dydžio stipendijos bus skiriamos būsimiems informatikos, matematikos ir inžinerijos specialistams. Esamų ir būsimų Šiaulių universiteto studentų laukia ir kiti pokyčiai – nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Pedagogikos studentams – 300 eurų siekiančios stipendijos

Vasaros pradžioje Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui skirti pedagogikos studentams 300 eurų stipendijas. Tai daroma siekiant skatinti gabius ir motyvuotus stojančiuosius rinktis pedagogo profesiją.

Visi, 2020 m. įstojusieji į valstybės finansuojamas pedagoginių studijų vietas, bus skatinami 300 eurų stipendijomis – tokios stipendijos bus skiriamos tiek įstojusiems į bakalauro studijas, tiek ir į profesines bei gretutines pedagogikos studijas. Be to, atsižvelgus į valstybės poreikius, ministro nustatyta tvarka stipendijos bus skirtos ir tiems, kurie pedagogikos studijas pasirinks kaip gretutines.

Šiaulių universitete siūlomas ugdymo mokslų studijas rasite čia: https://bit.ly/3jV5mLa

200 Eur stipendijos informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas pasirinkusiems pirmakursiams 

Pirmakursiams, pasirinkusiems darbo rinkoje itin paklausias Finansų matematikos, Elektronikos inžinerijos ir robotikos, Programų sistemų studijas, bus skiriamos 200 Eur stipendijos, kurios bus mokamos visą studijų laikotarpį – 4 metus. Regionuose jaučiamas didelis šių sričių specialistų poreikis, todėl stipendijos bus skiriamos Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiantiems universitetams ir kolegijoms ir čia pasirinkusiems studijuoti pirmakursiams.

Skatinamosios stipendijos bus mokamos valstybinių aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems valstybės finansuojamose vietose. Joms lėšų skirs sritis kuruojančios ministerijos: pedagogams – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, inžinerinės pramonės ir informacinių technologijų specialistams – Ekonomikos ir inovacijų ministerija, žemės ūkio specialistams – Žemės ūkio ministerija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) nuo šių mokslo metų pradžios planuoja skirti 200 eurų tikslines skatinamąsias stipendijas studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančiuose universitetuose ir kolegijose.

Kaip pastebi EIMIN, Lietuvos verslas ir užsienio investuotojai kasmet bene labiausiai laukia informacinių technologijų, inžinerijos ir technologijos studijų programų absolventų.

su_a

Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija

Birželio 25 d. Lietuvos respublikos Seimas pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtam siūlymui reorganizuoti Šiaulių universitetą (ŠU) prijungimo prie Vilniaus universiteto (VU) būdu. Tai reiškia, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (VUŠA).

Šiaulių universiteto studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė sako, kad šie metai itin gausūs iššūkių, bet tuo pačiu ir naujų galimybių ir stojantiesiems ir apskritai visai švietimo sistemai. „Manau, kad daugelis sutiks su minti, kad šie metai itin neįprasti, kitokie. Pandemijos problematika paskatino iš kitos perspektyvos pažiūrėti į visą mokymo procesą, laiko atžvilgiu išsitęsė abiturientų egzaminų sesijos ir stojimo datos. Tikslinės stipendijos besirenkantiems pedagogikos, IT, inžinerijos studijas – džiugina. Tikimės, kad tai padrąsins šias studijas rinktis motyvuotus jaunus žmones. Šalia to norisi pasidžiaugti ir kiekvienam šios aukštosios mokyklos studentui svarbiais pokyčiais. Nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Tai reiškia, dar daugiau galimybių mūsų studentams, dar labiau išvystytas, kokybiškas, mokslu ir tarptautiškumu grįstas studijas“ – įžvalgomis dalijasi studijų prorektorė.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos informacija

Užs. Nr. 457889