Medikai pasveikinti „kultūra pro langą“

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Centro poliklinikos medikus muzikinis sveikinimas nepaliko abejingais.
Medicinos darbuotojų dieną Šiaulių medikai vakar minėjo kitaip, nei įprasta. Jie ne tik pastaruoju metu sulaukė didžiulės miesto bendruomenės padėkos už sudėtingą darbą pandemijos sąlygomis. Profesinės šventės dieną gydymo įstaigų kiemeliuose medikus sveikino aktoriai ir atlikėjai.

Trumpi koncertai gydymo įstaigų kiemuose

Šiaulių miesto savivaldybė, norėdama pagerbti ir padėkoti medikams už jų sunkų ir atsakingą darbą, surengė pasveikinimo akciją, kurios metu medikams dovanota „kultūra pro langą“.

Pirmadienį 12 valandą 15-20 minučių miesto gydymo įstaigų kiemuose koncertavo atlikėjai. Respublikinės Šiaulių ligoninės kieme pasirodė valstybinio Šiaulių dramos teatro muzikos grupė, šios įstaigos Vaiko ir motinos klinikos medikus sveikino atlikėjos Laura Remeikienė ir Agnė Michalenkovaitė, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojus – Vadimas, Jūratė ir Sofija Kamrazeriai.

Neliko be dėmesio ir poliklinikų medikai: Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro kieme trumpai koncertavo Rolandas Janušas, o greta įsikūrusių Šiaulių centro poliklinikos ir Greitosios pagalbos stoties kieme skambėjo Rasos ir Kęstučio Stoškų bei Vaidoto Katučio atliekamos dainos.

Atlikėjai medikams perdavė 47 Šiaulių miesto mero Artūro Visocko vardines padėkas.

Profesinę šventę pasitinka pakelta galva

Didžiausias pastarųjų kelių mėnesių išbandymas teko Respublikinei Šiaulių ligoninei. Jos direktorius Remigijus Mažeika pakomentavo, kad mediko dieną švęsdavo Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Tačiau vakar teatrui teko ateiti į ligoninės kiemą.

Per metus labai daug kas pasikeitė. Ši ligoninė pirmoji Lietuvoje priėmė sergančią CIOVID-19 pacientę. Ligoninės darbą teko perorganizuoti per labai trumpą laiką.

„Mes turėjome didžiulius iššūkius atlikti tam tikrą misiją. O tas uždavinys buvo vienas ir labai aiškus. Mes jį įvykdėme – neturime ligoninėje susirgusio nė vieno mediko, mes neturime nė vieno ligoninėje užkrėsto paciento. Ir tai yra svarbus pasiekimas. Todėl pasitinkame Mediko dieną pakelta galva“, – sakė R. Mažeika.

Ligoninė jau nuo vasario mėnesio iš savo lėšų išmokėjo medikams priedus prie algų, tačiau tikisi, kad Vyriausybė jai kompensuos. Rizikos zonose dirbančių medikų yra daug, todėl ir priedams išmokėtos sumos siekia kelis šimtus tūkstančių eurų. Priedai diferencijuoti: didžiausi iki 100 procentų priedai mokami tiems, kurie dirba su COVID-19 pacientais, ir tokių darbuotojų yra yra iki šimto. Kitų medikų priedai siekia iki 50 procentų darbo užmokesčio.

Vakar ligoninės Infekcinių ligų skyriuje buvo gydomi du „kovidiniai“ pacientai ir vienas sunkios būklės tebegydomas reanimacijoje. Gydymo įstaigos vadovas pasidžiaugė, kad jau 12 dienų ligoninės laboratorijoje nėra nustatyta nė vieno teigiamo COVID-19 atvejo.

Vietoje premjerinio spektaklio – aktorių dainos

Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius Aurimas Žvinys pasakojo, kad dar sausio pabaigoje su ligoninės direktoriumi buvo aptarę. kad mediko dieną Šiaulių kolektyvui skirs naujausią spektaklį – Oskaro Koršunovo režisuotą spektaklį „Remyga“. Premjerinis spektaklis kol kas nepastatytas, nes kolektyvas negali rinktis į repeticijas.

„Įvyko, kaip įvyko. Savo namuose medikų priimti nebegalime, tačiau sumąstėme, kad tos gyvos dainos, kurios būtų skambėjusios spektaklio metu, šiandien gali nuskambėti Mediko dienos proga čia, ligoninės kieme, bent iš dalies kompensuoti tą neteisybę, ir pasakyti nuoširdų ačiū medikams už jų šiandien atliekamą labai reikšmingą darbą“, – kalbėjo A. Žvinys.

Ligoninės kiemelyje pradėdamas apie pusvalandį trukusį koncertą teatro vadovas ir miesto tarybos narys A. Žvinys perdavė 27 mero padėkas kartu su suvenyrais ligoninės darbuotojams.

Ligoninės pastatų langai prisipildė medikų ir pacientų veidų. Kiemelyje grojo ir dainavo teatro muzikos grupė „Church on Wheels“, kurioje muzikuoja meno vadovas Paulius Ignatavičius bei aktoriai Aidas Matutis ir Severinas Norgail.

Į kiemą susirinko ir nemenkas būrys medikų. Šiaulių sąjungos savanoriai stebėjo, kad būtų laikomasi saugių atstumų. Geros medikų emocijos išdavė, kad tokio „muzikinio“ dėmesio jiems labai reikėjo. Po kelių atliktų dainų lange pasirodė užrašas su žodžiu „AČIŪ“, skirtas atlikėjams.

Po nedidelio koncerto ligoninės vadovas įteikė medikams padėkas.

„Už nuoširdų darbą, kurio dėka mes tikime, kad pasaulyje daugiau šviesos nei tamsos“, – dėkota medikams.

Tiesa, didžiąją padėkų dalį susirinko po vieną ar du iš skyrių atėję žmones, kurie jas perduos apdovanotiesiems. Mat patys medikai arba dirbo arba ilsėjosi po sunkios darbo pamainos.

Padėkų maratonas, anot R. Mažeikos, prasidėjo labai simboliškai nuo infekcinių ligų gydytojos Juditos Minickaitės-Katinienės, kuri pirmoji šalyje priėmė COVID-19 sergančią pacientę.

Padėkos buvo skirtos Infekcinių ligų, Karščiavimo klinikos, Skubios pagalbos skyriaus, laboratorijos ir kitų padalinių darbuotojams. Užbaigė šį apdovanotojų sąrašą ligoninės direktoriaus pavaduotoja Vaiva Makštutienė ir pats direktorius Remigijus Mažeika. Vadovas pažadėjo darbuotojams, kad tikroji šventė jiems dar bus surengta ateityje.