Lietuvos merai: geriausia Velykų dovana artimiesiems – buvimas namuose

www.lsa.lt nuotr.
baltos snieguoles
Artėjant šventoms Velykoms, visas šalies savivaldybes pasiekė miestų ir miestelių merų kreipimasis. Savivaldos vadovai prašo gyventojų atsižvelgti į judėjimo ribojimus artėjančių Velykų savaitgalį ir likti namuose tam, kad ateityje sulauktumėme dar daug įsimintinų švenčių su savo artimaisiais.

Lietuvos savivaldybės pasirengusios kiek įmanoma padėti policijai ir kariuomenei riboti judėjimą šalies viduje ir kiekviena savo gyventojus ragina likti namuose. Būtent šalies gyventojams, merų teigimu, ir teks svarbiausias vaidmuo šį savaitgalį. Tik žmonių sąmoningumo dėka pavyktų žengti dar vieną žingsnį link visų laukiamo karantino sušvelninimo ir efektyvaus viruso plitimo sustabdymo.

„Visų Lietuvos miestų, miestelių ir rajonų merų vardu kreipiuosi į gyventojus su prašymu šį šventinį savaitgalį niekur nevažiuoti. Taip mes visi padovanosime didžiausią Velykų dovaną savo artimiesiems – saugumą ir sveikatą. Tik visi kartu būdami namie galime priartinti karantino pabaigą ir laisvę gyventi be suvaržymų“, – teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

Pasak jo, policijos pareigūnai, kariuomenė ir savivaldybių viešosios tvarkos specialistai dirbs visas tris šventines dienas, siekdami užtikrinti gyventojų saugumą, o kiekvienas iš mūsų, likdami namuose, galime padėti jiems, sau ir tiems, kuriuos labiausiai branginame.

„Nenoriu laikytis bauginimo taktikos ir pasitikiu mūsų šiauliečiais – gerbdami vienas kitą, priimkime asmeninius sprendimus. Tiesiog manykime, kad šis nedidelis išbandymas yra neišvengiama būtinybė užsitikrinti savo šeimų ateitį be sukrėtimų. Tegul šios Velykos būna kitokios, tačiau jos vis tiek gali būti šventiškos, pakilios, jaukios, kupinos gerų žodžių, šiltų jausmų ir linkėjimų vienas kitam. Švęskime sveiki“, – linki Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šventiniu laikotarpiu daugybės svečių sulaukia ir Lietuvos kurortai. Merai ragina šiemet atsisakyti išvykų tradicijos ir likti namuose – viliamasi, kad gyventojai elgsis sąmoningai ir atsakingai tam, kad kuo greičiau būtų galima vėl mėgautis pilnaverčiu poilsiu. Jūra, marios, ežerai, kiti lankytini objektai juk niekur nedings.

Savivaldybių vadovų teigimu, šiomis karantino savaitėmis daugelis gyventojų naudojasi informacinėmis technologijomis ir bendrauja nuotoliniu būdu, todėl šį įgūdį būtų galima panaudoti ir kuriant ypatingą šeimos šventę. Velykos gali tapti puikia proga tiesiog paskambinti vienišiems artimiesiems ir pažįstamiems, suteikti jiems gerų emocijų, padrąsinti šioje situacijoje. 

Užs. Nr. 449057

Pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos informaciją