Informacinių technologijų verslas renkasi Šiaulius

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Lietuvoje ir užsienyje pripažinta skaitmeninių technologijų kompanija „NFQ Technologies“ Šiauliuose įkūrė naują savo biurą. Programinės įrangos kūrėjai rinkosi iš dviejų miestų, ir, sako, Šiauliuose įžvelgę daugiau privalumų. Įmonės naują investiciją ir į regioną orientuotą verslo plėtros strategiją labai palaiko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Dar 2002 metais įsteigta bendrovė „NFQ Technologies“ per keliolika savo veiklos metų tapo tarptautiniu mastu žinoma kompanija, o prieš keletą metų vykdytame tyrime buvo įvardyta kaip aukščiausios reputacijos programinės įrangos kūrimo kompanija Lietuvoje. Skaitmeninių technologijų produktai, kuriuos kūrė ir „NFQ Technologies“ programuotojai, nuolat pelno apdovanojimus Lietuvoje ir užsienyje. Dar prieš naujo biuro Šiauliuose atidarymą „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Pasak bendrovės direktoriaus, šiuo metu Šiaulių biure darbuojasi keliolika IT specialistų, tačiau per artimiausius 2 metus planuojama komandą padidinti iki 50 žmonių. Paulius Insoda teigia, kad kompanija galėtų įdarbinti ir dar daugiau žmonių, jei tik pavyktų rasti reikalingų darbuotojų.

nfg002

„Mes dalyvaujame tikrų tikriausioje Šiaulių miesto sėkmės istorijoje, kurioje kiekvienas jūsų esate labai svarbus. Ypač vertinu verslą, kuris mąsto plačiai ir valstybiškai, kuris viską vertina ne tik per pelno ar naudos prizmę. Ačiū, kad ne tik kuriate pridėtinę vertę Lietuvoje, bet dar matote ir jos regionus. Tikiu, kad jūsų buvimas Šiauliuose gerąja prasme išjudins ir aukštojo mokslo įstaigas. Matydami jus, regiono studentai lengviau apsispręs dėl savo ateities kelio ir dėl tolimesnės karjeros savame mieste. Tai, kad privatus verslas įsijungia į tuos procesus, padeda ir stengiasi, man ir visam miestui yra be galo svarbu“, – naujo biuro atidarymo ceremonijoje kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

nfg003

„NFQ Technologies“ jau dabar bendradarbiauja su miesto švietimo įstaigomis, tarpusavio ryšius dar pastiprins ir naujas bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių universitetu.

nfg004

Kompanija ir savarankiškai investuoja į IT specialistų ruošimą. Keletą metų jau veikianti „NFQ Akademija“ lauks studentų jau ir Šiauliuose. Labiausiai motyvuotus ir sėkmingai pasirodžiusius kandidatus „NFQ Technologies“ kvies prisijungti prie komandos savame mieste.

nfg005

Leidinio „Verslo žinios“ duomenimis, šių metų Lietuvos informacinių ir ryšio technologijų sektoriaus lyderių sąraše „NFQ Technologies“ užėmė 4 vietą.

„Paskutiniu metu sparčiai plečiamės. Nuo metų pradžios komandą Lietuvoje padidinome daugiau nei 50 profesionalų, plečiame savo tarptautinių projektų portfelį ir pirmąjį šių metų pusmetį fiksavome didžiausius pardavimus mūsų istorijoje. Kadangi esame maža šalis, mus riboja gyventojų ir specialistų kiekis didmiesčiuose, todėl atveriame naujas galimybes regionuose, pasiūlydami tokias pat darbo sąlygas ir atlygį darbuotojams, kaip ir didžiuosiuose miestuose. Be to, pastebime tendenciją, kad ne visi nori keltis į Vilnių ar Kauną ir mieliau liktų ar net grįžtų į savo miestą. Šiauliuose jau nuo seno turėjome mažą atstovybę, tad ją sustiprinti ir gerokai išplėsti buvo natūralus tolimesnis žingsnis“, – sakė Paulius Insoda, „NFQ Technologies“ vadovas.

nfg006

Šiaulių regione įmonė tikisi pritraukti patyrusių programuotojų, programinės įrangos architektų, projektų vadovų, duomenų mokslininkų ir programinės įrangos automatizavimo inžinierių.

nfg007

Naujasis „NFQ Technologies“ biurų kompleksas įkurtas beveik 600 kv. m. dydžio patalpose Tilžės gatvėje ir yra sukurtas atsižvelgiant į pasaulines IT sektoriaus biurų tendencijas. Į plėtrą Šiauliuose bendrovė per ateinančius porą metų numato investuoti 140 tūkst. eurų.

nfg008

„NFQ Technologies“ programuotojų komanda dirba su sėkmingais verslais įvairiose pasaulio šalyse. Amerikiečių logistikos kompanijai „Atlantic Express Corp.“ lietuvių sukurtas ERP sprendimas leido padidinti 10-ies eksporto ir 13-os importo padalinių efektyvumą. „NFQ Technologies“ vokiečių elektroninės prekybos įmonei „Real Digital“ padėjo tobulinti skaitmeninius produktus, Didžiojoje Britanijoje sėkmingai įsitvirtinusiai lauko baldų gamintojai iš Lietuvos „Arbor Garden solutions“ lietuviai sukūrė verslo valdymo sistemą. Tai tik keletas iš bendrovės vykdomų projektų.

nfg009

Šiuo metu daugiau nei 500 „NFQ Technologies“ specialistų dirba bendrovės biuruose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Vokietijoje, Vietname ir Singapūre.

nfg010

Užs. Nr. 434506