Gera žinia – Šiauliuose mažinami finansiniai šeimų įsipareigojimai

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį posėdį karantino metu.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį posėdį karantino metu. Tiesa, Tarybos salėje posėdžio metu buvo vienintelis Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kiti Tarybos nariai dalyvavo naudodami specialią interneto platformą. Taryba svarstė tik 10 pačių svarbiausių šiuo laikotarpiu klausimų, tarp jų du susiję su pasikeitusia švietimo situacija. Pakeitus senesnius sprendimus, karantino laikotarpiui šeimoms sumažintos išlaidos – nereikės mokėti už būrelius ir darželius.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai pirmą kartą Šiaulių savivaldos istorijoje rinkosi į nuotolinį Tarybos posėdį. Prieš tai vyko intensyvus paruošiamasis darbas, tad didesnių techninių nesklandumų pavyko išvengti. Dvi valandas trukusio posėdžio metu, kuris, beje, buvo dar ir tiesiogiai transliuojamas Savivaldybės YouTube kanalu, priimti sprendimai dėl dešimties svarbių miestui klausimų.

Tarp kitų prioritetų svarstyti ir du šiauliečių finansinius įsipareigojimus mažinantys projektai. Tarybos nariai vieningai balsavo už sprendimus, kad, šalyje paskelbus karantiną ar ekstremaliąją situaciją, tėvams nereikėtų mokėti mokesčių už Šiaulių miesto savivaldybės švietimo ir sporto įstaigų būrelius, nors ugdymas menų mokyklose, neformaliojo vaikų švietimo ir sporto centruose bus vykdomas nuotoliniu būdu.

„Jau už kovo mėnesį tėvams nereikės mokėti mokesčių už būrelius. Šis mokestis siekia nuo 5 iki 20, o kartais ir 50 eurų per mėnesį. Tad šeimos, kurių net keli vaikai lanko gal ir ne po vieną mūsų miesto švietimo ar sporto įstaigų būrelį, galės sutaupyti. Šiuo metu visas ugdymas „persikėlė“ iš mūsų įstaigų pastatų į vaikų namus. Tad tėvai patiria tikrai daugiau ūkinių išlaidų, nei buvo įprasta“, teigė Savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Taip pat Savivaldybės taryba nusprendė, kad karantino ar ekstremalios situacijos metu, kuomet privalomai stabdomas įprastinis vaikų ugdymo ar priežiūros procesas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, tėvams nereikia mokėti ir už ikimokyklinio ugdymo įstaigų teikiamas paslaugas.

„Tėvai, kurių vaikai lanko savivaldybės lopšelius-darželius, taip pat jau už kovo mėnesį nemokės 7,24 euro mėnesinio mokesčio, o už paskutines dvi savaites (nuo kovo 16 d.) – ir už maisto pagaminimą apie 7 eurų, nors vaikai ir toliau bus ugdomi nuotoliniu būdu. Džiugina tai, kad ir dauguma Šiauliuose veikiančių privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų sumažino tėvų mokamą atlyginimą už paslaugas apie 40 proc. Tikimės, kad tokia pagalba vaikui ir šeimai tikrai padės mums visiems išlikti sveikiems ir laimingiems!“ sakė A. Lesauskienė.

„Šiaulių miesto savivaldybės švietimo ir sporto įstaigose ugdoma per 7 000 vaikų, taigi, jų šeimos vien per kovą neišleis beveik 70 tūkstančių eurų.

Miesto savivaldybės darželius lanko per 4 000 vaikų, taigi, tėvai dabar sutaupys vien mėnesinio mokesčio apie 30 tūkstančių eurų. O jei priskaičiuotume maitinimo ir maisto paruošimo mokesčius, kurių šeimoms taip pat nereikės mokėti, tai papildomai susidaro dar apie 200 tūkstančių eurų per mėnesį“, – Tarybos sprendimus komentavo miesto meras Artūras Visockas.

Užs. Nr. 448790