Du Šiaulių trenerius siūloma nominuoti medaliui „Tarnaukite Lietuvai“

bites
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisiją. Meras pateikė dviejų miesto trenerių kandidatūras, kurie greta savo tiesioginių pareigų – jaunųjų sportininkų ugdymo, priėmė iššūkį padėti negalėjusiai vaikščioti mergaitei.

Už neatlygintiną darbą valstybės labui ir jos gerovei, už įgyvendintas pozityvias idėjas, visuomenės pilietiškumo skatinimą, už tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą kiekvieną pavasarį teikiami Seimo apdovanojimai – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Į medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisiją Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pastarosiomis savaitėmis kreipiasi jau antrą kartą.

Lapkričio mėnesį už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, Seimo apdovanojimą Šiaulių meras siūlė suteikti žinomam Šiaulių teisininkui ir visuomenininkui, daugelio knygų autoriui Alfredui Vilbikui. Šį kartą Artūras Visockas teikia siūlymą filantropinės veiklos srityje nominuoti Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ trenerius – Aivarą Kaselį ir Stanislovą Kulikauską. Du profesionalių sportininkų ugdytojai ryžosi sudėtingam ir ilgus metus trunkančiam iššūkiui. Dirbdami drauge, Aivaras ir Stanislovas padėjo mergaitei, kuri negalėjo vaikščioti. Trenerių dėka jaunoji šiaulietė žengė pirmuosius žingsnius ir net pradėjo bėgioti. Ši pagalbos akcija trunka jau ne vienerius metus, mergaitė per tą laiko sustiprėjo ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Aivaras Kaselis yra Lietuvos moterų imtynių rinktinės vyr. treneris. Stanislovas Kulikauskas yra dziudo imtynių treneris, buvęs Pasaulio dziudo čempionas. Minėti treneriai yra savo sporto šakų entuziastai ir kultivuotojai, praeityje garsinę Lietuvą savo pasiekimais, o dabar jų sportininkai džiugina ir garsina sporto laimėjimais tiek Šiaulių miestą, tiek Lietuvą. Stanislovas Kulikauskas treniruoja pirmąją Lietuvos dziudo olimpietę Santą Pakenytę, kuri dalyvavo Rio olimpinėse žaidynėse. Šie treneriai dirba su įvairaus amžiaus vaikais, jaunimu, suaugusiais asmenimis ir su ypatingų poreikių vaikais.

Užs. Nr. 468913