Šiauliai seniūnaičius rinks penkias dienas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Lengviau išrinkti Seimą nei seniūnaičius.
Šiauliuose iš naujo rengiami seniūnaičių rinkimai. Jie skelbiami 37 seniūnaitijose, o balsavimas truks net penkias dienas – gruodžio 7–11 dienomis. Savivaldybė, ilgindama balsavimą, tikisi išjudinti miestiečius, kurie šiems rinkimams yra abejingi. Vangiai siūlomi kandidatai į seniūnaičius, savanorių irgi mažai.

 

Savivaldybė nuo rugpjūčio jau skelbė seniūnaičių rinkimų tris etapus, bet per juos nepavyko išrinkti nė vieno seniūnaičio. Iš 37 seniūnaitijų, kuriose reikia išrinkti seniūnaičius, tik penkiose buvo iškelti kandidatai, bet jie liko neišrinkti, nes balsavo per mažai rinkėjų.

Tose penkiose seniūnaitijose – V. Kudirkos g., Parko, Kuršėnkelio, Aukštabalio g., Gytarių g. – dabar skelbiami pakartotiniai rinkimai ir seniūnaičiui išrinkti čia užteks tiek rinkėjų, kiek ateis balsuoti. Kandidatai šiose seniūnaitijoje nekeliami, bus balsuojama už tuos pačius, anksčiau iškeltus. Likusiose seniūnaitijose kandidatus į seniūnaičius reikia pasiūlyti ir parašais paremti iki lapkričio 21 dienos imtinai.

Rinkimus kuruojanti Savivaldybės vyr. specialistė Neringa Vilčinskaitė-Zavadskienė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog nuo lapkričio 12 dienos išduodami parašų rinkimo lapai, bet kol kas tik viena pretendentė į seniūnaičius (Tilžės g. seniūnaitijoje) yra juos pasiėmusi.

„1 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių rinkimų teisę, palaikymo parašų reikia, kad kandidatas būtų įregistruotas – iki 30 rinkėjų parašų turi surinkti, nes seniūnaitijose yra iki 3 000 gyventojų“, – sakė specialistė.

Jos teigimu, rinkimų neketinama atšaukti, net jeigu karantinas dėl pandemijos būtų pratęstas gruodžio mėnesį. Juoba kad už seniūnaičius galima balsuoti ir elektroniniu būdu.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas. Kandidatą gali siūlyti bendruomenės organizacijos, veikiančios seniūnaitijoje, kurioje kandidatas keliamas, ir pats kandidatas gali pasisiūlyti.

Iš naujo skelbiami rinkimai iš esmės apima visą miestą, tik Rėkyvos ir Medelyno seniūnijose rinkimai nerengiami. Balsavimo vietos numatytos tik dvi. Bet kurios seniūnaitijos gyventojai gruodžio 7–11 dienomis darbo valandomis galės ateiti balsuoti arba į Savivaldybės priimamąjį (Vasario 16-osios g. 62) miesto centre, arba į Šiaurės Lietuvos kolegiją (Tilžės g. 22) Pietiniame rajone.