Šiauliai greitai turės bendrąjį planą

Šiauliai greitai turės bendrąjį planą

Šiauliai greitai turės bendrąjį planą

Dešimtmetį trukęs Šiaulių miesto bendrojo plano rengimas pagaliau baigtas. Pirmadienį miesto Tarybos Miesto ūkio ir plėtros komiteto išplėstiniame posėdyje pritarta jo projektui. Sausio 29 dieną bendrasis planas bus teikiamas tvirtinti miesto Tarybai.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Užtruko derinimas

Bendrojo plano sprendiniai galios 10 metų, o prognozė — 20 metų.

Iki šiol vadovautasi 1980 metais parengtu generaliniu Šiaulių miesto planu, kurio pasenę sprendiniai stabdo daugelį procesų.

„Parengta detaliųjų planų, kurių negalima tvirtinti, nes jie rengti vadovaujantis naujuoju bendruoju planu, tačiau galioja kol kas senasis generalinis planas“, — pažymi Šiaulių vyriausioji architektė Rasa Budrytė.

Bendrąjį planą prieš dešimt metų pradėjo rengti „Šiaulių planas“, kurį praėjusios kadencijos miestoTaryba apkaltino darbų vilkinimu ir likvidavo. Plano rengimas buvo pradėtas iš naujo.

Penkerius metus Šiaulių bendrąjį planą rengė vilniečių bendrovė „Urbanistika“. Bendrojo plano rengimas Šiaulių miesto savivaldybei kainavo virš milijono litų.

„Urbanistika“ parengti bendrąjį Šiaulių planą buvo įsipareigojusi iki 2007 metų pabaigos. “Mums sakė, kad yra sukaupta duomenų bazė, tačiau pradėjus dirbti paaiškėjo, kad jos nėra, reikėjo patiems kurti. Užtruko ir plano derinimas. Derintojų buvo apie 40, nes plano sąlygų sąvadas buvo išplėstinis. Tokio ilgo suinteresuotų derintojų sąrašo nepateikė nė vienas kitas Lietuvos miestas“, — vėlavimo priežastis vardino viena iš plano rengėjų architektė Andželika Kažienė.

Apims visas sritis

Rengiant bendrąjį planą architektai gavo virš 50 laiškų su pastabomis, pasiūlymais ir prašymais.

Planas apima daugelį gyvenimo sričių, numatyta vandentiekio, dujų ir elektros tinklų plėtra, aplinkelio ir kitų gatvių tiesimas, užstatymo aukštingumas ir intensyvumas, prekybos centrų išdėstymas, atliekų surinkimo aikštelių tinklas, sporto, poilsio, kultūros kompleksai, želdinių išdėstymas ir kita. Prie Šiaulių miesto numatyta prijungti kai kurias aplinkines gyvenvietes — Voveriškes, Gegužius, Aleksandriją ir Sutkūnus.

Miesto centre pastatai numatomi ne aukštesni, kaip šešių aukštų. Miesto centras Kultūros vertybių apsaugos departamento yra įregistruotas kaip kultūros paveldas, todėl bet kokias numatomas statybas centre reikės derinti su departamentu.

Surasta vieta ir studentų miesteliui. Jis turėtų iškilti prie buvusio „Nuklono“, kur įsikūręs Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakultetas.

Gyventojus neramina daugiaaukščiai

Miesto ūkio ir plėtros komiteto posėdyje dalyvavę šiauliečiai, kurie gyvena netoli „4 vėjų“ prekybos centro vadinamame “Saulėlydžio“ mikrorajone, buvo sunerimę. Jų gyvenamoji vieta patenka į aukštybinių pastatų zoną.

„Kai įsigijom sklypus, mums sakė, kad čia bus mažaaukščių namų rajonas. Dabar pasirodo, kad mums po langais gali išdygti daugiaaukščiai. Čia jau tujomis neapsisaugosime. Mūsų kiemai iš daugiaaukščių bus kaip ant delno“, — piktinosi gyventojai.

„Saulėlydžio“ mikrorajono gyventojams pavyko išsikovoti protokolinį sprendimą, kad aukštybinių pastatų specialusis planas ateityje bus tvirtinamas tik su jų žinia ir pritarimu.

IŠNAŠA: Rengiant bendrąjį planą architektai gavo virš 50 laiškų su pastabomis, pasiūlymais ir prašymais.

PLANAS: Dešimtmetį lauktas ir rengtas bendrasis Šiaulių miesto planas pagaliau baigtas.

DERINIMAS: Viena iš bendrojo plano rengėjų architektė Andželika Kažienė kaip svarbiausią vėlavimo priežastį įvardina užsitęsusį plano derinimą.

 

Redakcijos archyvo nuotr.