„Sesutės“ reikalavo garantijų dėl Dainų šventės

„Sesutės“ reikalavo garantijų dėl Dainų šventės

Vakar Šiaulių savivaldybės atstovams teko įtikinėti Visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistes, kad lydėtų moksleivius į Dainų šventę. Sutiko tik gavusios garantijų, kad už darbą bus atlyginta.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Kratėsi katorgiško darbo

Savivaldybė buvo numačiusi pasitelkti penkias sveikatos priežiūros specialistes, nes Vilniuje šiauliečiai gyvens 5 mokyklose. Šiaulių delegacija viena gausiausių – 1300 šventės dalyvių.

Sveikatos priežiūros specialistės, kurių funkcija prižiūrėti moksleivių sveikatą, visada lydėdavo delegaciją, tačiau šiemet jos sukilo.

„Šiaulių kraštui“ nenorėjusios įsivardyti Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos tvirtino: „Tai – katorga, reikia dirbti 24 valandas per parą, negali nė išeiti iš patalpų. Ar už tai kas mokės? Be to, nė vaistų neturime teisės paduoti – tik pleistrą, bintą ir dezinfekuoti kokią žaizdelę.“

Išvykstama į repeticijas jau liepos 3 dieną. Pati šventė vyks liepos 6–8 dienomis. Visą tą laiką vaikams reikalinga priežiūra.

„Šventės organizatoriai tikina, kad sostinės medikų ir pareigūnų pagalba bus užtikrinta, galėsime skambinti pagalbos telefonu, – sakė „Šiaulių kraštui“ Asta Lesauskienė, Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja. – Bet jaustumėmės saugiau, jeigu kartu, kaip anksčiau, vyktų savi sveikatos priežiūros ir policijos darbuotojai. Ir tėvams, ir vadovams būtų ramiau.“

Suderėjo

Vakar Visuomenės sveikatos biure situaciją aiškinosi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viktoras Strups.

Jis „Šiaulių kraštui“ teigė, jog problemą pavyko išspręsti. Vyktų į šventę ne 5, o 10 sveikatos priežiūros darbuotojų. „Atsirado savanorių“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.

Specialistės keistųsi: vienos dirbtų liepos 3–6, kitos – liepos 6–9 dienomis. Gautų komandiruotės dienpinigių. Už darbą per Dainų šventę būtų suteikiamos papildomos atostogų dienos.

Biuro vadovė pažadėjusi, jog už papildomą darbo krūvį per šventės dienas prie algos bus mokamas 20 procentų atlyginimo priedas.

Dairosi savanorių

V. Strups sako, jog nepaisant tikinimo, kad tvarkai palaikyti užteks sostinės pareigūnų, bus tariamasi ir su Šiaulių policijos pareigūnais. Svarstoma pasitelkti ir savanorių policijos rėmėjų. Patirtis rodo, kad reikia turėti pareigūnų, nuolat budinčių mokyklose, kuriose gyvens šventės dalyviai.

Saugusiųjų palyda turi būti nemenka – 15 vaikų vienas suaugęs. Todėl kalbinami moksleivius lydėti ir Šiaulių universiteto studentai savanoriai.

„Jiems tai būtų kaip pedagoginė praktika“, – sako V. Strups.

Pradinukus į šventę veš autobusai, kurie ir Vilniuje juos vežios. Vyresnieji vyks traukiniu, o sostinėje nemokamai važinės viešuoju transportu. Instrumentai bus vežami atskiru autobusu.

Kelionė, apgyvendinimas, maitinimas visiems delegacijos nariams: vaikams ir suaugusiųjų palydai – nemokami. Šiauliams 60 tūkstančių litų skiria Švietimo ir mokslo ministerija, o dar 30 tūkstančių litų ieškoma miesto biudžete.