Sergančiųjų COVID-19 skaičius Šiaulių apskrityje perkopė 700

„Šiaulių krašto“ infografika
Šiaulių apskrityje sergančiųjų COVID-19, šiandienos ryto duomenimis, yra 713.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 160 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Atvejai patvirtinti visose dešimt šalies apskričių. 47 iš jų registruoti Šiaulių, 40 – Kauno, 39 – Vilniaus, 11 – Klaipėdos, po 5 – Telšių, Panevėžio ir Marijampolės, po 3 – Alytaus ir Tauragės bei 2 Utenos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 110 asmenų. 48 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Vakar buvo patvirtinti 2 įvežtiniai atvejai iš Lenkijos ir Jungtinės Karalystės.

Per vakar parą protrūkiuose patvirtinta 110 atvejų. 13 atvejų per vakar parą patvirtinta Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre.

3 atvejai – bendrovėje „Raštuoti mezginiai“ Šiauliuose. Iš viso 8 atvejai.

3 atvejai, iš kurių vienas antrinis, buvo patvirtinti Respublikinės Šiaulių ligoninės protrūkyje. Šiame protrūkyje jau užfiksuoti 76 atvejai.

2 atvejai patvirtinti Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato protrūkyje.

Šiaulių apskrityje po 2 atvejus patvirtina Joniškio Skaistgirio ambulatorijos ir Radviliškio ligoninės darbuotojams. Vienas atvejis Kelmės ligoninės darbuotojui.

2 antriniai atvejai Alytaus apskrityje patvirtinti Druskininkų savivaldybės protrūkyje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 20 atvejų.

Utenos apskrityje 2 atvejai patvirtinti Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje. Susirgimai siejami su šeimos židiniu. Iš viso šiame protrūkyje užfiksuoti 3 atvejai.

Plungėje 2 atvejai patvirtinti bendrovėje „TechnoexportStorage Lt“. Su šiuo protrūkiu jau siejama 8 atvejai.

Šakių rajone, fiksuotas protrūkis, susijęs su Lukšių žemės ūkio bendrove. Čia jau nustatyti 4 susirgimo atvejai.

Vienas atvejis nustatytas Klaipėdos Respublikinės ligoninės darbuotojui. Atvejis nustatytas profilaktinio patikrinimo metu.

Vienas atvejis patvirtintas Rokiškio psichiatrijos ligoninės darbuotojui.

Vilniaus apskrityje 3 atvejai, patvirtinti per vakar parą, yra susiję su sveikatingumo centru „Alfa Steps“ Čia jau patvirtinta 26 atvejai.

2 atvejai patvirtinti Santariškių klinikų darbuotojams. Su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.

2 per vakar parą patvirtinti atvejai siejami su Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviais. Šiame protrūkyje jau patvirtinti 8 atvejai.

13 atvejų per vakar parą patvirtinta Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, 4 atvejai per parą patvirtinti Blinstrubiškių socialinės globos namų protrūkyje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 103 atvejai.

2 atvejai, patvirtinti per vakar parą, yra siejami su protrūkiu Raseinių autobusų parku. Su šiuo protrūkiu jau siejama 13 atvejų.

Taip pat, po vieną atvejį per vakar parą buvo patvirtinta protrūkiuose, susijusiuose su Raseinių savivaldybe, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligonine, „Social Dance Life“, laidotuvėmis Tabariškėse.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 6122 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3220 asmenys, 2777 – pasveiko.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.