Sergamumas COVID-19 mažėja visose apskrities savivaldybėse

ELTA nuotr.
Beveik 300 Respublikinės Šiaulių ligoninės medikų, prieš 21-23 dienas paskiepytų pirmąją „BioNTech“ ir „Pfizer“ gaminta COVID-19 vakcina, antradienį buvo skiepijami antrąja doze.

Lietuvos statistikos departamentas trečiadienį paskelbė apie šalyje nustatytus 1232 naujus COVID-19 atvejus. Nuo šios ligos per parą mirė 16 gyventojų.

Šiaulių apskrityje užfiksuota 112 naujų atvejų per parą. Iš jų Šiaulių miestui tenka didžiausia dalis – 59, Šiaulių rajone susirgo 9 gyventojai, Akmenės rajone – 11, Joniškio rajone – 13, Kelmės rajone – 4, Radviliškio ir Pakruojo rajonuose – po 8.

Toliau mažėja ne tik sergamumo rodikliai, bet ir teigiamų tyrimų dalis. Jei per pandemijos piką Šiauliuose koronaviruso infekcija būdavo nustatoma daugiau ne penktadaliui testą pasidariusių asmenų, tai pastarosiomis dienomis ši dalis nesiekia ir 7 procentų.

Šiauliuose šiuo metu iš per visą pandemijos laikotarpį užsikrėtusių kiek daugiau nei 8 tūkstančių gyventojų dar serga 1604. Dviejų pastarųjų savaičių naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų Šiauliuose siekia 606,8 yra yra mažesnis už šalies vidurkį (666,1). Šiaulių apskrityje didžiausias sergamumas išlieka Akmenės rajone, kurio skaičius trečdaliu didesnis nei Šiaulių mieste, tačiau irgi yra mažėjantis. Kituose apskrities rajonuose sergamumas mažesnis nei Šiauliuose.

Šalyje didžiausias sergamumas fiksuojamas Visagine – beveik 2 tūkstančiai atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar paskelbė, kad antradienį registruoti septyni COVID-19 atvejai, kurie siejami su protrūkiu Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centre, nauji atvejai papildė protrūkį vandens tiekimo įmonėje Šiauliuose.