Sekmadienis Šiauliuose: nemokamos filmų peržiūros ir pokalbis su žinoma režisiere

Organizatorių nuotr.
„Kino karavano“ Šiauliuose programa.
„Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ šį sekmadienį, rugpjūčio 21 dieną, atkeliauja į Šiaulius ir visus gyventojus bei miesto svečius kviečia į trijų filmų – „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“, „Arthur Rambo“ ir „Šuolis“ – nemokamas peržiūras Saulės laikrodžio
aikštėje įsikursiančiame lauko kino teatre su dideliu skaitmeniniu LED ekranu. O po antrojo filmo seanso susirinkusius žiūrovus pokalbiui po atviru dangumi pakvies šiaulietė režisierė, filmo „Pietinia kronikas“ scenarijaus autorė Eglė Vertelytė.

Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visą vasarą išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo kokybišką kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei
kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą. 

Didžiausia vasaros kino ekspedicija, šiemet aplankysianti 40 Lietuvos miestų ir miestelių bei surengsianti daugiau kaip 100 seansų po atviru dangumi, savo kelionę tęsia Šiauliuose. Rugpjūčio 21 dieną, nuo 15 valandos, visus šiauliečius ir miesto svečius kviečia į trijų filmų – nuo animacijos visai šeimai iki pasaulį sužavėjusios istorijos apie lietuvį – peržiūras.

„Garsioji meškinų invazija į Siciliją“

Didysis meškinų karalius veda savo gentį iš kalnų į žmonių pasaulį, norėdamas rasti seniai dingusį sūnų ir parūpinti maisto žiemai. Pabėgę nuo siaubingų monstrų ir nugalėję piktąjį kunigaikštį, meškinai su žmonėmis taikiai apsigyvena kartu, bent jau trumpam... Žaisminga, spalvinga ir nuotykių kupina istorija apie meškinų misiją į Siciliją garantuoja turiningą pramogą visai šeimai.

„Kino pavasario“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė pasakoja: „Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros.“

Tikrais įvykiais paremtas „Arthur Rambo“

„Tai filmas, kuris tęsiasi ir toliau auga jam pasibaigus. Laurent’ui Cantet pavyksta ne tik tiksliai diagnozuoti ir kinematografiškai atkurti įtemptą šiuolaikinės visuomenės, tarpstančios socialinėse medijose, būklę, bet ir itin taikliai pakomentuoti nenumatytas jos komplikacijas“, – apie „Arthur Rambo“ sako „Kino pavasario“ programos sudarytoja Ignė Smilingytė.

Karimas D. neabejoja savo kandumu ir išmintimi. Jis užtikrintai diskutuoja ir apie poeziją, ir apie politiką. Jis – rašytojas – ne tik provokatyvaus romano, bet ir 140-ties ženklų žinučių online autorius, pakilęs iš Paryžiaus socialinio požemio į viešą gyvenimą. O kas yra „Arthur Rambo“?

Drąsus laisvės „Šuolis“

„Šuolis“ (rež. Giedrė Žickytė) – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Lyjant lietui kino seansus perkelsime į kitą dieną. Sekite informaciją feisbuko paskyroje!