Sekmadienį startuos akcija „Geras sekmadienis Šiauliuose“

Redakcijos archyvo nuotr.
Telefonijos muziejuje ekukacijos „Telefonijos istorija – Telefonijos muziejuje“ metu lankytojai išvys gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų.

Vasario 12 dieną prasideda akcija „Geras sekmadienis Šiauliuose“. Kiekvieno mėnesio antrąjį sekmadienį Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Telefonijos muziejus kvies išbandyti įvairias pramogas.

Sekmadienį 10 valandą Šiaulių kultūros centro Amatų dirbtuvėse vyks edukacinis užsiėmimas „Molio ir stiklo bičiulystė“. Dalyviai susipažins su keramikos istorija, lipdymo technika, dekoravimo raštų įvairove, nusilipdys dirbinį, dekoruotą smulkinto stiklo gabalėliais. Darbai bus išdegami ir atiduodami po savaitės.

11 valandą Šiaulių turizmo informacijos centro edukacijoje bus galima susikurti savo baltišką 3D simbolį. Edukacijos dalyviai supažindins su baltų istorija, kultūra, simboliais ir 3D rašikliu susikurs trimatį pakabuką.

Šiaulių istorijos muziejuje organizuojamas Užgavėnių šventei skirtas užsiėmimas „Molinukai. Kaukės“. 11 valandą ir 12 valandą 30 minučių lankytojai Atvirų saugyklų ekspozicijoje apžiūrės etnografinę Užgavėnių kaukių kolekciją, aptars įdomiausius personažus, o praktinėje užsiėmimo dalyje iš molio lipdys išraiškingą suvenyrinę kaukę.

Venclauskių namai-muziejus 12 valandą 30 minučių ir 14 valandą kvies į edukaciją „Siluetų kūrimas“. Užsiėmimo dalyviai pieš siluetus, pasitelkę specialius prietaisus (siluetų piešimo rėmelį, pantografą ir kt.), juos sumažins iki reikiamo dydžio ir, pagal individualius sprendimus parengę rėmelį, sukurs autentišką savo profilio atvaizdą.

13 valandą Telefonijos muziejuje ekukacijos „Telefonijos istorija – Telefonijos muziejuje“ metu lankytojai susipažins su telefonijos raidos istorija, išvys gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų, skambins senoviniais karo lauko, laidiniais telefonais ir taksofonu, ieškos atsakymų į linksmus iliustruotus klausimus ir galvosūkius.

Fotografijos muziejaus edukacija „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“ vyks tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, čia dalyviai gamins fotogramas. Tai – šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Edukacijos organizuojamos 14 ir 15 valandomis.

12 valandą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre bus rodomas spektaklis visai šeimai „Didelė lietuviška pasaka“.

14 valandą teatre ekskursiją ves aktoriai Nomeda Bėčiūtė ir Juozas Bindokas. Dalyviai susipažins su Valstybinio Šiaulių dramos teatro įsteigimo aplinkybėmis ir veikla, pastato istorija, teatre veikiančiomis gamybinėmis dirbtuvėmis, repeticijų erdvėmis ir paslaptingais teatro užkulisiais, sužinos, kaip kuriamas spektaklis, kaip veikia kūrybinė teatro „virtuvė“.

Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas” 17 valandą vyks tradicinis šokių vakaras. Kamerinėje salėje 19 valandą 30 minučių Evaldas Jasaitis pristatys „stand-up“ programą „Tobulas tėvas“.

Visi šie renginiai – mokami. Į edukacijas ir ekskursiją reikalinga išankstinė registracija.

Į nemokamus renginius kvies Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Nuo 10 iki 16 valandos bibliotekos žaidimas-pabėgimo kambarys „Svečiuose pas Povilą Višinskį“ dalyvius nukels į 1900-uosius, kai carinės Rusijos žandarai, darydami kratą lietuvių rašytojo, spaudos darbuotojo, lietuvybės propaguotojo Povilo Višinskio bute, rado vieno draudžiamo spektaklio plakatų. Žaidėjų komandos tikslas – išspręsti įvairius galvosūkius, logines užduotis, susijusias su XX a. pradžios Lietuvos kultūriniu ir literatūriniu pasauliu, ir pabėgti iš kambario. Dalyvių skaičius – iki 10 žmonių, trukmė iki 1 valandos. Reikalinga registracija.

Bibliotekos interaktyvų orientavimosi žaidimą „Dėk į kojas!“ galima žaisti bet kuriuo metu. Į išmanųjį įrenginį atsisiuntus „Actionbound“ programėlę, nuskenuoti QR kodą, esantį šalia bibliotekos, ir sekti knygnešių keliais po Šiaulių miestą. Žaidime gali dalyvauti vienas asmuo arba komanda. Startas ir finišas – prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos. Įveikę apie 6 kilometrų maršrutą, dalyviai raginami programėlėje pažymėti žaidimo pabaigą ir palikti savo kontaktus, kad organizatoriai galėtų susisiekti ir įteikti prizą.