Seimo rinkimams organizuoti reikia daugiau pinigų

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Laura Matjošaitytė informuoja, kad papildomų lėšų reikės dėl to, kad yra didinamas išankstinio balsavimo dienų skaičius bei valandų skaičius.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreipėsi į Vyriausybę ir Finansų ministeriją, papildomai prašydama daugiau kaip 3 milijonų eurų artėjančių Seimo rinkimų organizavimui – nebuvo įvertinta sudėtinga epidemiologinė situacija, reikalaujanti daugiau išteklių.

„Vyriausioji rinkimų komisija, ruošdamasi šiems rinkimams atitinkamai planavo sąmatą ir toje sąmatoje nebuvo įvertinta, kad mes rinkimus organizuosime COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Atitinkamai dėl šios priežasties VRK peržiūrėjo esamą situaciją, peržiūrėjo, kiek buvo paskirta lėšų ir su komisijos nariais įvertinę bendrai visą situaciją iš esmės kreipėmės į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, taip pat į Finansų ministeriją su prašymu skirti daugiau nei 3 mln. papildomai lėšų“, – antradienį teigė VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė.

Ji informuoja, kad papildomų lėšų reikės dėl to, kad yra didinamas išankstinio balsavimo dienų skaičius bei valandų skaičius.

„Balsavimo iš anksto dienų skaičius savivaldybėse iš tiesų didės. Vietoje išankstinio balsavimo trečiadienį-ketvirtadienį savivaldybių pastatuose nuo 8 val. ryto iki 8 val. vakaro mes turėsime balsavimą (...) nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ir nuo 7 val. ryto iki 8 val. vakaro“, – sakė ji

L. Matijošaitytė taip pat praneša, kad didinamas ir išankstiniam balsavimui numatytų vietų skaičius.

„Seimo rinkimų įstatymo pataisos, priimtos birželio 30 dieną, suteikia galimybę organizuoti balsavimą iš anksto ne tik savivaldybių pastatuose, ne tik pastatuose, kur yra mero ar administracijos direktoriaus kabinetas, bet ir kitose papildomuose, iš anksto paruoštuose patalpose“, – atkreipė dėmesį L. Matijošaitytė.

VRK pirmininkės teigimu, lėšų pareikalaus ir papildomų balsavimo vietų įkūrimas rinkimų apylinkėse, turinčiose daugiau nei tris tūkstančius rinkėjų, taip pat pajamos bus skiriamos ir papildomų rinkimų komisijų narių atlyginimams.

L. Matijošaitytė praneša, kad apsaugos priemonėmis, skirtomis rinkėjams, kurie balsuoti atvyks be veido kaukių, rūpinasi Sveikatos apsaugos ministerija.