Seimo pirmininkas: elektroninis balsavimas dar negali vykti

Dainius LABUČIO (ELTA) nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad elektroninis balsavimas šiųmetiniuose Seimo rinkimuose dar neįmanomas.
Per rudenį vyksiančius rinkimus Seimas negali būti renkamas elektroninio balsavimo būdu, mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis kviečia nesukelti žmonėms nereikalingų lūkesčių.

„Kalbėjome apie elektroninio balsavimo galimybę šiems rinkimams. Aš įsitikinau, kad tokio balsavimo būti negali, nes tai būtų labai neatsakingas veiksmas, nes sistema nesukurta. Procesas vyksta, sistemos yra kuriamos, yra tik 3 mėnesiai, vien testavimui reikalingas mėnuo. Įsitikinau, kad tokio balsavimo nebus. Reikėtų nesukelti žmonėms nereikalingų lūkesčių arba nepateisinamų lūkesčių ir nesakyti, kad vis tik tokie rinkimai turi būti ir kas nors ko nors nepadarė“, – antradienį po susitikimo su VRK pirmininke Laura Matjošaityte žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovas nemano, kad neįgyvendinus elektroninio balsavimo rudenį gali būti pažeistos parlamento priimtos Seimo rinkimų įstatymo pataisos.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė mano, kad elektroninio balsavimo sistema gali būti taikoma kitiems Lietuvoje vyksiantiems visuotiniams rinkimams.

ELTA primena, kad šių metų birželio 30 d. parlamentas priėmė Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis sudaryta galimybė saviizoliacijoje esantiems rinkėjams ir Pasaulio lietuvių rinkimų apygardos rinkėjams Seimo rinkimuose balsuoti internetu.

Įstatymo pataisos numato, kad saviizoliacijoje esantiems rinkėjams VRK nustatyta tvarka galės būti paštu siunčiamas elektroninio balsavimo kodas, leidžiantis rinkėjui balsuoti VRK interneto svetainėje.

Jeigu užsienio šalyje susiklostys tokia situacija, kai laikinai bus ribojama asmenų judėjimo laisvė ir balsavimas būtų negalimas, joje balsavimas galės būti organizuojamas paštu siunčiant rinkėjui rinkimų biuletenį arba siunčiant paštu elektroninio balsavimo kodą, leidžiantį rinkėjui balsuoti VRK svetainėje. Elektroninio balsavimo tvarką, garantuojančią slaptą balsavimą ir neleidžiančią dvigubo balsavimo, turės nustatyti Vyriausioji rinkimų komisija.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 11 d.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.