Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui – galimi įtarimai seksualine prievarta prieš mažametį

LRT.lt
Kristijonas Bartoševičius.

Seimo narys konservatorius Kristijonas Bartoševičius penktadienį kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją su atsisakymu Seimo nario mandato. Nurodė, sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus paaiškėjo, kad K. Bartoševičius įtariamas seksualiniu nepilnamečio prievartavimu.

Pirmadienį generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir paprašė panaikinti K. Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę. Kreipimesi Seimo Pirmininkė informuojama, kad pernai, lapkričio 15 dieną, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl K. Bartoševičiaus galimai įvykdytų nusikalstamų veikų: mažamečio asmens seksualinio prievartavimo, mažamečio asmens tvirkinimo. Nurodyta, kad, „remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį K. Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

K. Bartoševičius žiniasklaidai tvirtino, kad prokurorų kreipimasis jam yra naujiena – jis nieko apie tai nežinantis, esą mandato atsisako ne dėl pradėto tyrimo.

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija planuoja spręsti dėl įtariamuoju tapusio K. Bartoševičiaus įgaliojimų panaikinimo Seime.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė esanti šokiruota žinios, esą apie atliekamą ikiteisminį tyrimą bendrapartietis jos informavęs nebuvo.

K. Bartoševičius į Seimą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą išrinktas 2020 metais.