
Naujausios
Savojo PIN kodo paieškos parodoje „Ką veiki?“
Ketvirtadienio vakarą Šiaulių arena ir jos prieigos vos talpino ketvirtosios neformaliojo ugdymo ir švietimo parodos „Ką veiki?/ Tavo PIN kodas“ dalyvius ir lankytojus. Čia buvo galima išgirsti ir išbandyti apie 140 įvairiausių veiklų, tinkamų ne tik moksleiviams, darželinukams, bet ir suaugusiesiems.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Rekordas
Šiemet parodoje buvo galima ne tik išbandyti daugybę įdomių veiklų, pasiklausyti jaunųjų atlikėjų atliekamų muzikos kūrinių, pasižiūrėti šokėjų pasirodymų ar išbandyti jėgas ant imtynių kilimo, tačiau ir sudalyvauti siekiant masiškiausio futbolo kamuolių žongliravimo rekordo.
Taip pristatyti savo mokyklą sugalvojo 10-ąjį gimtadienį švenčianti Šiaulių futbolo akademija. Organizatoriai suskaičiavo, jog vienu metu futbolo kamuoliu penkias minutes žongliravo 484 žmonės. Rekordo siekė ir vaikai, ir suaugusieji, ir futbolininkai, ir tie, kurie pirmą kartą į rankas paėmė futbolo kamuolį.
Vieni kamuoliu žongliravo kojomis, kiti mušinėjo galva, treti – dar kitaip, buvo ir tokių, kurie mušinėjo rankomis, nors tai žaidžiant futbolą ir neleistina. Kulminacija tapo vienu metu į viršų išmesti visi 484 kamuoliai.
Pasak organizatorių, šiuo sumanymu buvo siekiama ne tiek užfiksuoti rekordą, kiek atkreipti visų šiauliečių dėmesį į futbolą. Šiaulių futbolo akademijos atstovų įsitikinimu, susidomėjimas šia sporto mūsų šalyje auga, tai liudija ir vaikų pilnos futbolo mokyklos.
Apie karjerą galvoti ne per anksti jau vaikystėje
Pirmą kartą parodoje buvo skaitomi pranešimai. Nors šį kartą tebuvo du pranešėjai, tačiau parodos organizatoriai sako, kad sumanymas pasiteisino ir ateityje tikisi pritraukti daugiau pranešėjų psichologijos ir karjeros klausimais.
Pranešimą moksleiviams ir tėvams „Renkuosi sau ateitį – ką nuveikti dar būnant mokykloje“ skaitė KALBA Karjeros centro konsultantas Laurynas Puidokas.
Pasak pranešėjo, dar besimokant pagrindinėje mokykloje yra ne per anksti galvoti apie karjerą. Pirmiausiai reikėtų atidžiau pažvelgti į save: kas man sekasi, kas man įdomu. Ateityje vaiko pomėgiai gali virsti jo darbu.
L. Puidokas jauniesiems klausytojams akcentavo, kad nėra blogų, nepaklausių specialybių, profesijų. „Jeigu esi geras specialistas, visada esi paklausus“, – tikino pranešėjas.
Pasak pranešėjo, renkantis profesiją jauniems žmonėms didžiausią įtaką daro tėvų ir draugų nuomonė, tų, kurie patys sprendžia, kokią specialybę rinktis, – vos keletas procentų. Iš tikrųjų viskas turėtų būti atvirkščiai, jaunuolis turėtų pasikliauti savo įsitikinimais, potraukiais ir tik nedidelę dalį įtakos turėtų sudaryti tėvų nuomonė, nes jie turi daugiau patirties ir galbūt gerai pažįsta savo vaiką.
„Ar žinote, kiek jaunų žmonių dirba ne pagal specialybę?“ – pranešėjas paklausė auditorijos.
„82 procentai“, – pasigirdo vienas iš atsakymų.
„Jūs puikus spėliotojas“, – jaunuolio talentą iš karto įžvelgė pranešėjas.
Iš tiesų net 85 procentai, pranešėjo žiniomis, jaunuolių įgyja vieną specialybę, o dirba visai kitus darbus.
Taigi, rinktis specialybę reikia labai atsakingai, nes ateityje bet kokiame darbe, pasak L. Puidoko, bus reikalinga ne tik praktika, bet ir žinios. Darbe kiekvieną iš mūsų lydi iššūkiai ir kompetencijos. Jeigu turime pakankamai gebėjimų, tačiau trūksta iššūkių, jaučiame nuobodulį, jeigu iššūkių daug, bet trūksta žinių jiems įveikti, patiriame didelį stresą.
„Sėkmei reikia dviejų dalykų: tiksliai žinoti, ko trokšti, ir įvertinti, kokią kainą esi pasiryžęs už tai sumokėti, ir pradėti mokėti“, – apibendrindamas sakė pranešėjas.
Teatras atėjo pas žiūrovą
Pirmą kartą neformaliojo švietimo parodoje pasirodė Valstybinis Šiaulių dramos teatras.
Pasižiūrėti gimnazistams skirto edukacinio vyksmo pagal Justino Marcinkevičiaus „Mindaugą“ (režisierius Paulius Ignatavičius) susirinko pilna arenos konferencijų salė.
Gimnazistai spektaklį žiūrėjo nuščiuvę, o pabaigoje plojo atsistoję.
Mindaugą vaidino aktorius Anicetas Gendvilas, Mortą – Inga Jarkova, Metraštininką – Aidas Matutis.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos stendas lankytojus viliojo virtualios realybės akiniais, kitomis atrakcijomis.
Didžiausio jaunųjų parodos lankytojų susidomėjimo sulaukė dailės, muzikos būrelių stendai, kur buvo galima kažką pasigaminti, nusipiešti, padainuoti karaokę.
Daugiausiai smalsuolių, ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų, būriavosi prie Jaunųjų gamtininkų stendo. Lankytojai glostė triušiukus, apžiūrinėjo smulkius graužikus, o drąsiausieji į rankas ėmė net smauglį.
Lauke, prie arenos, buvo galima pasivažinėti kartingais, pašokinėti ant batuto, išbandyti rankos ir kojos taiklumą mušant futbolo, regbio kamuolį, žolės riedulio, teniso kamuoliuką.
Kaip viena iš laisvalaikio alternatyvų buvo siūloma ir savanorystė. Šiaulių miesto ir rajono savanorių koordinavimo centro stende skambėjo gyva muzika, prisistatė įmonės, kurios laukia savanorių, jaunimas, susidomėjęs savanoryste, galėjo gauti informacijos, kur kokie gebėjimai reikalingi, kur apmokomi savanoriai ir panašiai.
Nemažai veiklų, nuo sporto, šokių iki siuvimo ar menų, parodoje galėjo sau atrasti ir suaugusieji.
Paroda „Ką veiki?“ jau ketvirti metai šiauliečiams įrodė, kad Šiauliuose yra ką veikti.
Evaldo ČERNIAUSKO nuotr.
Parodoje „Ką veiki?/ Tavo PIN kodas“ Šiaulių futbolo akademija savo dešimtmetį paminėjo siekdama masiškiausio žongliravimo futbolo kamuoliais rekordo. Jo siekė 484 entuziastai.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Berniukus ir vaikinus labiausiai traukė robotikos, LEGO konstruktorių, kompiuterijos ir kitokios technikos stendai.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos stende daugelis norėjo išbandyti virtualios realybės akinius.
Prie Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus stendo kiekvienas galėjo savaip pasipuošti sausainį. Veikla sudomino ir vaikinus.
Parodoje buvo gausu sporto mokyklų, klubų ir būrelių stendų.