Savivaldybė ėmėsi prekybos viešose vietose

Savivaldybė ėmėsi prekybos viešose vietose

Savivaldybė ėmėsi prekybos viešose vietose

Šiauliuose miesto taryba įteisino „blusų“ turgų, kitas naujas prekybos viešosiose vietose formas. Kioskai praranda laikinojo statinio statusą — tampa laikinaisiais įrenginiais, anot verslininkų, prilyginami „staklėms“. Bet politikai į verslininkų prieštaravimus neatsižvelgė.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Naujos taisyklės

Taryba ketvirtadienį patvirtino naujas prekybos ir paslaugų teikimo Šiaulių miesto viešosiose vietose taisykles. Jos įsigalios nuo 2012 metų birželio 1 dienos.

Iki tol Ekonomikos skyrius numato peržiūrėti ir teikti Tarybai tvirtinti naujus rinkliavos dydžius.

Įvedama naujovė — vietos naudojimo sutartys. Kioskų, paviljonų, lauko kavinių savininkai leidimus gaus tik pasirašę šias sutartis. Sutarties nuostatas dar parengs Miesto infrastruktūros skyrius.

Nacionalinės smulkiųjų verslininkų asociacijos vadovas Henrikas Rackevičius miesto Tarybos narius bandė įtikinti, jog Šiauliai apsijuoks kioskius, paviljonus pavadinę įrenginiais.

„Įrenginys — tai mašina, staklės“, — sakė H. Rackevičius, tikindamas, jog kioskai ir toliau turi būti laikomi laikinaisiais statiniais.

Tačiau lėmė Savivaldybės specialistų nuomonė, jog pavadinus kioskus, paviljonus, lauko kavines laikinaisiais prekybos įrenginiais, atkris žemės problemos. Dabar kioskai stovi ant valstybinės žemės, bet sklypai šiems laikiniesiems statiniams nėra suformuoti, kioskų savininkai už žemės naudojimą mokesčių nemoka.

Kapinių gėlininkams — administratorius

Prie Ginkūnų ir K. Donelaičio gatvės kapinių prekiaujantys gėlėmis ir ritualiniais reikmenimis verslininkai sulauks administratoriaus. Jis išduos prekybai leidimus, administruos rinkliavą.

Iki šiol čia tvarką rikiuoja kapines prižiūrinti bendrovė. Dabar jai liktų tik kapinių priežiūra. Kiek Savivaldybei kainuotų naujojo administratoriaus paslaugos, neaišku. Ekonomikos skyriaus vedėjos Auksės Tutkutės teigimu, bus sprendžiama, ar skelbti konkursą administratoriui parinkti, ar pavesti šią funkciją kuriai nors Savivaldybės biudžetinei įstaigai.

Yra nustatomos teritorijos, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, nesudėtingų atrakcionų. Taip pat vietos, kuriose bus galima prekiauti eglutėmis ir šakomis prieš šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Planu apibrėžiama teritorija, kurioje galima prekiauti iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių gėlėmis ir gedulo ritualo reikmenimis.

Įteisinami „blusų“ turgus, išvežiojamoji prekyba

Įteisinama nauja prekybos viešosiose vietose forma — išnešiojamoji ir išvežiojamoji prekyba motorinėmis ir nemotorinėmis transporto priemonėmis. Už šią prekybą bus pradėta rinkti rinkliava.

Įteisinamas „blusų“ turgelis Kaštonų alėjoje. Čia ir toliau be leidimų ir nemokant rinkliavos vieną kartą per savaitę (trečiadieniais) bus galima prekiauti antikvariniais daiktais ir sendaikčiais. Bet draudžiama prekyba drabužiais ir batais.

Be leidimo bus leidžiama prekiauti dar tautodailininkams savo pagaminta produkcija Vilniaus gatvės bulvaro dalyje nuo A. Mickevičiaus iki Žemaitės gatvių. Taip pat Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos nariams — ūkininkams vieną kartą per savaitę nuo 9 iki 19 val. septyniose automobilių stovėjimo aikštelėse: Žuvininkų g. 5, Aido g. 16A, Lyros g. 13, Krymo g. 28 (iš Tilžės g. pusės), Aido g. 12C, Gegužių g. 13, Draugystės pr. 21. Tik jie turės pasirašyti Turgelio„ prekybos viešosiose vietose vykdymo sutartį.

Be leidimų savo užaugintomis žalumyninėmis daržovėmis ir gėlėmis, surinktomis miško gėrybėmis bus galima prekiauti ir prie parduotuvių Krymo g. 32, Tilžės g. 28, Vilniaus g. 15A, Tilžės g. 44.

TURGUS: Kaštonų alėjoje aktyvių šiauliečių iniciatyva atsiradęs „blusų“ turgus įteisinamas oficialiai, tik čia uždraudžiama prekyba drabužiais ir batais.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.