Šalyje – 53 nauji koronaviruso atvejai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Po paskutinę parą 12 patvirtintų naujų koronaviruso atvejų Šiaulių apskrityje statistika tokia: iš viso 62 aktyvūs ligos atvejai. 53 iš jų – Šiaulių mieste, 5 – Šiaulių rajone, du – Akmenės rajone, po vieną – Radviliškio ir Pakruojo rajonuose.
Praėjusią parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų: 13 – Kauno, 12 – Šiaulių, po 9 – Vilniaus ir Panevėžio, 6 – Klaipėdos, du – Tauragės, po vieną – Marijampolės ir Alytaus apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Įvežtiniai atvejai

Penki praėjusią parą patvirtinti atvejai yra įvežtiniai. Vilniaus apskrityje patvirtinti du atvejai asmenims, atvykusiems iš Ukrainos, ir taip pat du atvejai asmenims, grįžusiems iš Baltarusijos. Šiaulių apskrityje vienas atvejis nustatytas grįžusiam iš Ispanijos.

Užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos

Šiaulių, Kauno, Klaipėdos apskrityse penkių asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos. Asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Septyniolika užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju

Tauragės, Alytaus, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus apskrityse vertinama, kad 17 asmenų užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju. Daugiau kaip pusė atvejų siejami su židiniais.

Židiniuose Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse praėjusią parą patvirtinti 26 atvejai.

Kauno apskrityje užfiksuoti 4 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai yra siejami su židiniu Raseinių policijos komisariate.

Taip pat Kaune patvirtinti du atvejai apsaugos darbuotojams. Jų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su anksčiau Alytaus apskrityje patvirtintu atveju.

Panevėžio apskrityje užsikrėtė 9 asmenys. Jie dalyvavo asmeninėje šventėje Panevėžio mieste.

Klaipėdos apskrityje užfiksuotas vienas atvejis, susijęs su kariuomene.

Šiauliuose patvirtinti dar 4 atvejai siuvimo įmonės darbuotojams ir du antriniai atvejai jų šeimos nariams. Iš viso su protrūkiu šioje įmonėje siejami 34 atvejai. Taip pat du nauji atvejai Šiauliuose yra siejami su kita siuvimo įmone, veikiančia šiame mieste. Jie nustatyti vienam įmonės darbuotojui ir jo šeimos nariui. Su šia įmone siejamų atvejų šiuo metu yra 9.

Vilniuje du atvejai patvirtinti asmenims, kurie lankėsi viename iš Vilniaus barų.

Atvejai ugdymo įstaigose

Po vieną atvejį buvo patvirtinta šiose ugdymo įstaigose: Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje, Jurbarko r. Viešvilės pagrindinėje mokykloje, Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, Šiaulių Vinco Kudirkos ir Jovaro progimnazijose. Šių asmenų užsikrėtimas įvyko šeimoje.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3296 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1127 asmenys, 2070 jau yra pasveikę.