Šalyje – 32 nauji koronaviruso atvejai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje per pastarąją parą fiksuotas vienas naujas COVID-19 atvejis. Dar vienas žmogus pasveiko.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 14 iš jų registruota Kauno, 10 – Vilniaus, 4 – Klaipėdos, 2 – Marijampolės ir po vieną – Šiaulių bei Tauragės apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 19 žmonių. 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą registruoti 5 įvežtiniai atvejai.

Lietuvoje

Keturi iš pirmadienį registruotų įvežtinių (du Vilniaus ir po vieną Klaipėdos bei Kauno apskrityse) atvejų nustatyti asmenims, į Lietuvą atvykusiems ar grįžusiems iš Ukrainos.    

Tuo metu Kauno apskrityje koronavirusas patvirtintas asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Etiopijos.

11 atvejų siejama su židiniais. Septyni iš jų siejami su židiniu logistikos įmonėje Kaune. Visi asmenys buvo izoliacijoje, tad kontaktų nenustatyta. Šiuo metu su židiniu siejami 33 koronaviruso atvejai.

Vienas pirmadienį patvirtintas koronaviruso atvejis siejamas su asmenine švente Trakų rajone. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu iš viso siejama 10 susirgimų.

Dar 1 praėjusią parą registruotas atvejis yra susijęs su Vilniaus apskrityje veikiančia logistikos įmone. Koronavirusas patvirtintas vienam įmonės darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti 4 susiję susirgimai.

Tuo metu Kauno apskrityje pirmadienį registruotas atvejis yra siejamas su Raseinių rajone vykusia šeimos švente. COVID-19 nustatyta asmeniui, kuris yra Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, asmuo ugdymo įstaigoje buvo rugsėjo 2 dieną. Izoliuoti 24 didelės rizikos sąlytį mokykloje turėję bendraklasiai.

Dar vienas naujas koronaviruso atvejis siejamas su židiniu „Klaipėdos energijoje“. Asmuo nėra darbuotojas. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję trys COVID-19 atvejai.

Be to, vertinama, kad praėjusią parą 8 žmonės užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau šie atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Atkreiptinas dėmesys, kad du iš šių asmenų yra Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai. Šiuo metu turimais duomenimis, asmenys ugdymo įstaigoje buvo rugsėjo 4 d. Izoliuoti 54 didelės rizikos sąlytį mokykloje turėję bendraklasiai. Dėl mokytojų izoliavimo dar sprendžiama.

Taip pat vienas iš šių asmenų yra Martyno Mažvydo progimnazijos mokinys. Kaip jau pranešta pirmadienį, izoliuoti 24 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 8 asmenys (trys Vilniaus, du Klaipėdos ir po vieną – Marijampolės, Šiaulių bei Kauno apskrityse). Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Šiaulių apskrityje

Aktyvių koronaviruso atvejų apskrityje tiek pat, kiek vakar, – 26. Nors ir užfiksuotas vienas naujas COVID-19 atvejis, per pastarąją parą vienas sergantysis pasveiko.

Šiaulių mieste sergančiųjų yra 20, Akmenės ir Šiaulių rajonuose – po du, Radviliškio ir Pakruojo rajonuose – po vieną.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtintas 3131 COVID-19 ligos atvejis, tebeserga 1038 asmenys, 1994 – pasveiko.