Šalyje – 21 naujas COVID-19 atvejis

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje naujų koronaviruso atvejų per pastarąją parą neužfiksuota.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis: 8 iš jų registruoti Vilniaus, 7 – Klaipėdos, 5 – Kauno apskrityse. Dar vienas COVID-19 ligos atvejis patvirtintas Panevėžio apskrityje, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė devyni žmonės, šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą registruoti šeši.

Šiaulių apskrityje, kaip žinia, naujų atvejų neužfiksuota. Šiandienos duomenimis, šeši aktyvūs ligos atvejai – Šiaulių mieste, po vieną – Šiaulių, Kelmės ir Radviliškio rajonuose.

Įvežtiniai atvejai

Trys iš praėjusią parą patvirtintų įvežtinių atvejų nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Lenkijos, iš kurių vienas jaučia infekcijai būdingus simptomus. Dar vienam žmogui Klaipėdos apskrityje infekcija nustatyta grįžus iš Ukrainos.

Taip pat du įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekistano – patvirtini Kauno apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiems užsieniečiams. Asmenys koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuoti profilaktiškai.

Po kontakto su sergančiaisiais – 9 žmonės

Du atvejai, nustatyti per praėjusią parą Vilniuje, siejami su židiniu Vilniaus senamiestyje veikiančiame bare. Asmenims yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Su šiuo židiniu šiuo metu siejami 6 atvejai.

Dar 7 žmonės – 4 Vilniaus, po 1 – Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

Dar nėra aišku

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 6 asmenys: po 2 Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse. Penki asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų, vienas – profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2 330 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 547 asmenys, 1 689 – pasveiko.