S. Skvernelis: daugiau nebesiskolinsime

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Saulius Skvernelis sakė, kad kitų metų biudžeto projekte bus akcentuojami siekiai pristabdyti nebūtinų išlaidų augimą bei keisti valstybės skolos trajektoriją.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Vyriausybė daugiau skolintis neketina.

„Mes daugiau nebesiskolinsime, skolinimosi limitas yra nustatytas ir tokio poreikio tikrai nėra. Kalbant apie mūsų investicijas ir skolintas lėšas, jos nėra skirtos tik pravalgymui, kaip kažkas bando pasakyti, jos yra investuojamos tikintis, kad tai bus ilgalaikė grąža“, – laidoje „DELFI tema“ sakė premjeras.

S. Skvernelis šiandien Seime sakė, kad kitų metų biudžeto projekte bus akcentuojami siekiai pristabdyti nebūtinų išlaidų augimą bei keisti valstybės skolos trajektoriją.

„Užtikrinu jus, kad biudžeto projektas bus saugus. Jame įtvirtinsime šiuos siekius: pasirūpinti pažeidžiamiausiais, pristabdyti nebūtinų išlaidų augimą, efektyviai investuoti į ateitį, inovacijas, keisti ekonomikos struktūrą, auginti pridėtinę vertę, keisti valstybės skolos trajektoriją“, – Seime ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Finansų ministras Vilius Šapoka taip pat ne kartą pabrėžė, kad kitų metų biudžetas bus saugus, nes būtina galvoti apie skolos tvarumą.

Pasak Valstybės kontrolės, 2020 metų skolos lygis gali siekti 49,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) , o prognozuojant ekonomikos atsigavimą 2021 metais, valdžios sektoriaus skola, tikėtina, toliau nuosekliai didės ir 2025 metais sudarys 54,5 proc. BVP, rodo labiausiai tikėtinas scenarijus.