S. Skvernelis atsiprašo Lietuvos žmonių

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Kandidatas į prenjerus Saulius Skvernelis.
Seime prezidento Gitano Nausėdos kandidatu į ministrus pirmininkus teikiamas Saulius Skvernelis pripažįsta Vyriausybę padarius klaidų. Viena jų buvo mokytojų streikų krizės suvaldymas. Kalboje Seime jis taip pat atsiprašė už politinius nesutarimus, neigiamai veikiančius šalį.


"Man asmeniškai per trumpą laiką teko sukaupti nemažą politinę patirtį, buvau priverstas tą padaryti. Teko lipti ant grėblių, kurių laiku nepastebėdavau. Teko nudegti ten, kur buvo visai nebūtina. Bet tai buvo mano išmoktos pamokos", – kalbėjo jis.
"Didžiausia klaida buvo galvoti, kad tiksliai žinome, ko reikia Lietuvai, ir vienintelis tikslas buvo pasiekti kuo greičiau šiuos pokyčius. Visuomenė retai kada pokyčius sutinka džiugiai", – pridėjo į ministrus pirmininkus siūlomas kandidatas.
Pasak S. Skvernelio, viena didžiausių padarytų klaidų – etatinis mokytojų darbo apmokėjimas.
"Įvedant etatinį mokytojų apmokėjimą lankstumo pritrūko, gaila, nepavyko susitarti, ir sprendimai, kurie randami dabar, nebuvo rasti anksčiau. Aš suprantu, kad kai kada griežta retorika politikoje gali būti klaida. Kaip ir nesibaigiančios rietenos, kaltų ieškojimai, tušti apsižodžiavimai su oponentais. Šias pamokas taip pat išmokau", – Seime kalbėjo l.e.p. premjeras.
Pasak S. Skvernelio, jis nori atsiprašyti Lietuvos žmonių už ambicijų kovas ir nesutarimus, kurie kenkia šalies gerovei.
"Šiandien šioje šalyje, matyt, galime kiekvienas, bent aš asmeniškai tai tikrai, atsiprašyti Lietuvos žmonių – kartais demokratinė konkurencija išsigimsta ir vietoje bendro darbo Lietuvos labui jiems tenka matyti ambicijų kovas ir politinius susistumdymus. Tai negerina bendro fono valstybėje", – kalbėjo S. Skvernelis.
Kalboje Seime l.e.p premjeras taip pat pažymėjo, kad būsimos Vyriausybės pagrindinis tikslas bus socialinės atskirties mažinimas.
"Aiškus XVII Vyriausybės prioritetas būtų socialinė atskirtis. Ne žodžiais, o konkrečiai darbais pavyko išspręsti sudėtingus ilgus metus strigusius klausimus. Jų naudą pirmiausia patyrė silpniausi – vaikus auginančios šeimos, senjorai", – Seime kalbėjo S. Skvernelis.
S. Skvernelis sako, kad "šešėlio" mažinimas transporto, statybų ir mėsos prekybos srityse leistų padidinti biudžeto įplaukas.
"Jeigu surasime nelengvą, labai sunkų ypatingai rinkiminiais metais sprendimą dėl "šešėlio" mažinimo transporto, senų transporto priemonių ir detalių srityje, statybos sektoriuje ir turguje, kas susiję bent jau su šviežios mėsos pardavimais, tada kalbėsime ne apie procentą, bet apie šiek tiek didesnį kiekį įplaukų į biudžetą, kuriuo bus galima didinti ir perskirstymo procentą", – po to, kai šalies prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pristatė jo kandidatūrą į premjerus, parlamente sakė S. Skvernelis.
Apie tai S. Skvernelis prakalbo po to, kai iš parlamentaro, konservatoriaus Mykolo Majausko sulaukė klausimo, kaip žadama didinti pajamas nuo bendrojo vidaus produkto, kurios, pasak Vyriausybės patvirtintos Stabilumo programos, per ateinančius metus padidės vos vienu procentu.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.