Rinkimai tęsiasi – antras raundas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose dar antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį laukiama atvykstančių automobiliais iš anksto balsuoti į specialiai prie Sporto gimnazijos salės įrengtą balsavimo vietą tiems, kurie yra saviizoliacijoje, bet neserga COVID-19.
Spalio 19 dieną prasidėjo keturias dienas truksiantis išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture, per kurį renkami Seimo nariai vienmandatėse apygardose. Šiauliuose papildoma balsavimo vieta įrengta saviizoliacijoje esantiems rinkėjams balsuoti iš automobilių – Vilniaus g. 297, Sporto gimnazijos salės prieigose. Čia pirmadienį iki vidurdienio atvažiavo balsuoti vos vienas rinkėjas.

Šiauliuose dar „neatrastas“

Šiauliuose pirmadienį prasidėjus išankstiniam balsavimui mobilusis balsavimo punktas prie Sporto gimnazijos salės ilgai buvo tuščias. Pirmasis rinkėjas čia atvyko balsuoti apie 9.30 valandą ir buvo vienintelis iki vidurdienio, vos du balsavo tarp 13 ir 14 valandos.

Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ir Raseiniuose yra atidarytos specialios balsavimo vietos iš anksto balsuoti saviizoliacijoje esantiems ir neturintiems COVID-19 simptomų rinkėjams (išskyrus sergančius COVID-19). Vyriausioji rinkimų komisija informuoja, jog tuo tikslu leidžiama iki 3 valandų palikti izoliavimosi vietą.

Spalio 19–22 dienomis be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimo palikti izoliacijos vietą vieną kartą gali simptomų neturintys sąlytį su sergančiais COVID-19 liga turėję asmenys, kad galėtų nuvykti į išankstinio balsavimo vietą, skirtą balsuoti saviizoliacijoje esantiems asmenims.

Balsuojant būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.). Po balsavimo rinkėjai privalo nedelsiant grįžti į saviizoliacijos vietą.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, kurie yra grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), gali balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose.

Vilniuje – tai Laisvės pr. 5 („Litexpo“ parodų ir kongresų centras); Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas); Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė). Raseiniuose – Algirdo g. 1 (Turgavietė).

Saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimas, kaip ir visų rinkėjų, organizuojamas keturias dienas, spalio 19–22 d. nuo 7 val. iki 20 val.

Rinkėjams, norintiems balsuoti šiose išankstinio balsavimo vietose, jokios išankstinės registracijos nereikia – pakanka su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

Šiose išankstinio balsavimo vietose gali balsuoti saviizoliacijoje esantys rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, turėtų atvykti savo transportu. Jiems rekomenduojama vykti po vieną. Jeigu viena transporto priemone atvažiuos du rinkėjai, antrasis rinkėjas, sėdintis keleivio vietoje, turėtų išlipti iš transporto priemonės ir balsuoti šalia transporto priemonės esančioje balsavimo kabinoje. Rinkėjui balsavus, balsavimo kabinos paviršiai bus dezinfekuojami.

Rinkėjai, sergantys Covid19 liga (koronavirusine infekcija) ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti atvykti iš anksto, turi registruotis balsuoti namuose.

Kilus klausimų, VRK prašo skambinti trumpuoju informacijos teikimo numeriu 1855.

Papildoma balsavimo vieta – Kuršėnuose

Šiauliuose iš anksto galima balsuoti trijose vietose: miesto Savivaldybės pastate (Vasario 16-osios g. 62), Kultūros centre (Aušros al. 31) ir Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus salėje (Montvilos g. 4) nuo 7 valandos iki 20 valandos. Čia gali balsuoti ne tik šiauliečiai, bet ir rinkėjai iš kitų šalies savivaldybių.

Papildoma išankstinio balsavimo vieta atidaryta dar Kuršėnuose, Gedimino g. 4A, Seniūnijos pastate. To pageidavo kuršėniškiai.

Rinkimų komisijų pirmininkai „Šiaulių kraštui“ teigė, jog rinkėjų aktyvumas pirmadienį iki pusiaudienio buvo nedidelis. Savivaldybėje per pusdienį balsavo 155 rinkėjai, Kultūros centre – per 60, Šiaulių rajono savivaldybės patalpose – per 60, o Kuršėnuose – 22 rinkėjai.

„Aušros“ rinkimų apygardoje vakar jau registravosi balsuoti namuose ir du sergantys COVID-19 rinkėjai. Pirmajame rinkimų ture per abi miesto apygardas – „Aušros“ ir „Saulės“ – balsavo namuose tik apie 40 saviizoliacijoje esančių rinkėjų – sergančių ir turėjusių kontaktą su sergančiaisiais ar grįžusių iš užsienio ir privalėjusių izoliuotis. Šiaulių krašto apygardoje tokių rinkėjų buvo dešimt.

Šiauliuose vien sergančių COVID-19 šiuo metu yra per 400.

„Aušros“ rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Lina Janauskienė sakė, jog komisijų nariai skambins rinkėjams, kurie saviizoliacijoje būdami registravosi ir balsavo per pirmąjį turą, ir tikslins, kaip jie balsuos dabar.

Tomas Laucius, „Saulės“ apygardos komisijos pirmininkas, „Šiaulių kraštui“ sakė, jog per pirmąjį turą tik dėl vienos saviizoliacijoje esančios rinkėjos buvo iškilusi problema, nes ji izoliavosi Kaune, o balsuoti turėjo pagal gyvenamąją vietą Šiauliuose.

„Jai VRK leido parvykti į Šiaulius ir balsuoti iš savo automobilio prie tėvų namų, ten ir mūsų „kovid“ komanda nuvyko priimti balsą. Taip dar per pirmą turą Šiauliuose pritaikėme mobilųjį balsavimą“, – sakė T. Laucius.

Antrajame rinkimų ture vyksta pakartotinis balsavimas vienmandatėse rinkimų apygardose, kuriose renkame pusę Seimo narių.

Jose liko varžytis po du daugiausia balsų laimėję kandidatai. Šiauliuose „Aušros“ apygardoje – Stasys Tumėnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Martynas Šiurkus (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), „Saulės“ apygardoje – Domas Griškevičius (pats išsikėlęs) ir Valerijus Simulik (LVŽS). Šiaulių krašto apygardoje – Rima Baškienė (LVŽS) ir Kęstutis Masiulis (TS-LKD).