Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė daugiau kūdikių

Zitos KATKIENĖS nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos akušerė-ginekologė Emilija Bogužienė džiaugėsi, kad šįmet pirmą kartą per penkerius metus klinikoje padidėjo vaikų gimstamumas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje 2022 metais pirmą kartą per pastaruosius penkerius metus padidėjo gimdymų skaičius. Tiesa, patys medikai nedrįsta prognozuoti gerėjančios demografinės situacijos ir aiškina, kad Šiauliuose vaikelių susilaukė ne tik šiaulietės ir Šiaulių krašto gyventojos, bet ir nuo karo Ukrainoje pabėgusios ukrainietės, taip pat raseiniškės ir kėdainietės, nes šių miestų ligoninėse uždaryti gimdymo skyriai.

Per praėjusius metus Moters ir vaiko klinikoje buvo priimti 1 662 gimdymai, gimė 52 vaikais daugiau nei 2021 metais. Sulaukta net 29-ių dvynukų porų.

Per pirmąją šių metų savaitę klinikoje gimė 23 vaikai, iš jų – viena dvynukių pora.

Spaudos konferencijoje Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos akušerė-ginekologė Emilija Bogužienė pasakojo, kad nuo 2016 metų gimdymų skaičius ligoninėje mažėdavo apie 10 procentų kasmet. Praėjusiais metais pagaliau sulaukta padidėjimo.

Pernai čia gimdė 50 moterų iš Ukrainos. Daugiausiai jų mažylių susilaukė vasarą, nes atvyko į Šiaulius jau besilaukdamos.

Medikai pripažįsta, kad ne visi gimdymai praeina sklandžiai. Cezario pjūvių operacijų, kurios atliekamos dėl skubiosios pagalbos, skaičius kasmet siekia apie 20 procentų, o 5–6 procentai naujagimių gimsta neišnešioti. Gydytoja E. Bogužienė pažymėjo, kad 2020-ieji metai, COVID-19 pandemijos metai, dėl paskelbto karantino buvo išskirtiniai, nes ankstukais vadinamų neišnešiotų naujagimių skaičius žymiai sumažėjo. Jos manymu, šią tendenciją lėmė tai, kad būsimos mamos daugiau laiko skyrė poilsiui, buvo namuose, nereikėjo dirbti. O praėjusiais metais ir vėl grįžta į ankstesnę situaciją.