Rėkyvos parko likimą spręs gyventojai

Rėkyvos parko likimą spręs gyventojai

Rėkyvos parko likimą spręs gyventojai

Tokį sprendimą vakar priėmė Rėkyvos bendruomenės ir Šiaulių savivaldybės atstovai.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Nepasitarė

„Trūko informacijos. Jeigu su žmonėmis būtų pasikalbėta prieš rengiant sprendimą, nebūtų kilę tiek aistrų“, — pastabas valdininkams išsakė Rėkyvos bendruomenės atstovė Nijolė Malakauskienė.

Susitikimo metu nuspręsta patikslinti, sukonkretinti sprendimo priskirti Rėkyvos parką saugotinų želdinių teritorijai projekto tekstą ir jį išplatinti Rėkyvos bendruomenei. N. Malakauskienė sakė, jog dar šią savaitę surengs rėkyviškių susitikimą su specialistais. Šio susitikimo metu ir turėtų būti nuspręsta, kokį statusą geriau suteikti Rėkyvos parkui — miško ar parko.

Jeigu bendruomenė apsispręstų pritarti Savivaldybės siūlomam variantui, bus siekiama į jį įtraukti būtiną sąlygą, kad parkas išliktų visuomenės reikmėms.

Miškas ar parkas?

„Jeigu Rėkyvos parkas įgautų valstybinio miško statusą, jį prižiūrėti ir tvarkyti galėtų tik urėdija. Tačiau Šiaulių miestas urėdijos neturi. Kyla klausimas, kas tada prižiūrės mišką? Šienauti tokiame miške, kirsti krūmus ir pjauti sausuolius galima tik su urėdijos leidimu. Jeigu parkui būtų suteiktas želdynų teritorijos (Rėkyvos parko) statusas, juo rūpintųsi Savivaldybė“, — aiškino Aplinkos skyriaus vedėjas Romaldas Šemeta.

Jis pripažino: „saugiklių“ daugiau turi valstybinis miškas. Želdynų teritorijų paskirtį galima keisti Tarybos sprendimu.

„Tačiau tai nebūtų taip paprasta padaryti, nes paskirties pakeitimas prieštarautų Šiaulių bendrajam planui“, — pridūrė Rasa Budrytė, vyriausioji miesto architektė.

Iki šiol Rėkyvos parkas neturėjo aiškaus statuso. Jį prižiūrėjo patys rėkyviškiai, žolės nupjovimu rūpinosi Savivaldybė. Įstatymų numatyta tvarka dabar visi miškai ir parkai turi turėti aiškų statusą — valstybinio miško arba parko.

Neprivatizuotinas

Rėkyviškiams abejonių sukėlė sprendimo projekte įrašytas sakinys, jog „želdinius reikia iškirsti įrengiant komunikacijas ar kitus statinius, susijusius su teritorijos rekreacine paskirtimi (takus, suolus ir kita)“.

„Kas tas “kita“? Gal po tuo žodžiu slepiasi kotedžas ar viešbutis?“, — svarstė Rėkyvos bendruomenės atstovė N. Malakauskienė.

R. Budrytė patikino, jog šioje teritorijoje negalima gyvenamųjų, komercinių ar kitokių pastatų statyba. Teritorija ribojasi su Rėkyvos botaniniu zoologiniu draustiniu, patenka į „Natura 2000“ Europos Sąjungos saugomų teritorijų tinklą. Pagal Bendrąjį planą čia yra neintencyvaus naudojimo besiplečiančių želdinių zona.

PARKAS: Rėkyvos parką žmonės praeitą savaitę gynė ir bendruomenės susirinkime, ir pikete prie Savivaldybės.

ATSTOVĖ: „Žmonės ne kvaili, jie gali pritarti ir nepopuliariems sprendimams, tačiau reikia aiškinti, o ne daryti viską paslapčiom“, — sakė Rėkyvos bendruomenės atstovė Nijolė Malakauskienė.

 

 

Jono TAMULIO nuotr.