Rėkyvos bendruomenei Rugsėjo 1-oji – dviguba šventė

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Džiaugsminga Rėkyvos bendruomenės Rugsėjo 1-oji atnaujintoje ir išplėstoje progimnazijoje.
Rugsėjo 1-ąją su gėlių puokštėmis į mokyklas susirinko tūkstančiai vaikų. Vienai Šiaulių mokyklai ši šventė buvo ypatinga. Rėkyvos progimnazija po trejų metų remonto ir statybų atvėrė duris savo bendruomenei visiškai pasikeitusi – išaugusi ir moderni. Šventė čia buvo dviguba – pirmiausia vyko progimnazijos atidarymas, o po to – Mokslo ir žinių dienos paminėjimas.

Po poros dešimtmečių pažadų – atnaujinta ir išplėsta mokykla

Du dešimtmečius Rėkyvos mokyklai miesto valdžios žadėjo atlikti remontą, pastatyti priestatą, nes augant vietinei bendruomenei vaikai sunkiai tilpo į klases, neturėjo normalios sporto salės, o mokymosi sąlygos buvo sunkios. Buvo parengtas projektas, tačiau jis ne vienerius metus dūlėjo stalčiuose.

2020 metų liepą, dar mokyklai vadovaujant ilgamečiam jos vadovui Romui Senkui, šalia senojo progimnazijos pastato įsikūrė statybininkai. UAB „Limega“ ėmėsi remonto ir statybos darbų. Įmonės vadovas Vytautas Vilkas, sveikindamas bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja, sakė, kad įmonė Rėkyvos progimnazijoje „ėjo savo pagreitintus mokslus“ be išeiginių ir atostogų iki šių metų liepos 13 dienos. Per tą laiką mokykla išaugo – pastatė 3 000 kvadratinių metrų priestatą, jame įrengė 300 kvadratinių metrų sporto salę su nauja modernia įranga. Dar 350 kvadratinių metrų lauko sporto aikštelė padengta unikalia gumine danga, įrengta 20 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Teorinis mokinių skaičius šioje ugdymo įstaigoje išaugo nuo 110 iki 315.

„Kadangi savo mokslus baigėme, nuplovėme, supakavome savo įrankius ir norime padovanoti jaunajai kartai, kuri galbūt paseks statybininkų pėdomis“, – sakė vadovas, kartu su kolega įteikdamas mokyklai visą dėžę dovanų.

Per statybos metus pasikeitė ir progimnazijos vadovas. Praėjusių metų pradžioje progimnazijos direktoriumi tapo Nerijus Kundrotas. Pakalbintas renginio metu vadovas sakė, kad šįmet čia mokysis 276 mokiniai. Dar apie 100 vaikų lankys priešmokyklinio ugdymo grupes (PUG). Dalis „nulinukų“ liko darželyje, o dalis PUG lankys mokykloje.

„Jei mokinių skaičius taip augs, tai greitai ir ši mokykla bus maža“, – šypsojosi vadovas.

Norėtų, kad visos miesto mokyklos būtų tokios

Atvykusi į Rėkyvos progimnazijos atidarymo ir mokslo metų pradžios šventę Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė sakė, kad jaučiasi kaip pirmokė.

„Labai didelis jaudulys, kai supranti, kiek čia įdėta pastangų, pačios bendruomenės begalinės kantrybės ir kokios dabar yra vaikams sukurtos sąlygos. Iš tikrųjų, yra labai gera emocija. Mes norėtume, kad visos miesto mokyklos būtų tokios. Čia yra svajonė. Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko ir laiką sutrumpinti, kad mokykla būtų pasiruošusi priimti visus visa apimtimi. Dalis anksčiau nuvažiuodavo į miesto centro mokyklas, tačiau šita bendruomenė viską ras čia, savo erdvėse. Spėju, kad po poros metų čia ir vėl netilpsime. Bus rūpestis, kaip juos sutalpinti. Mokyklos skleidžiama gera aura ir demonstruos, kiek tai yra vertinga. Miesto vadovams ir politikams bus impulsas, kad reikia suteikti daugeliui bendruomenių tokį pat džiaugsmą, kaip ir Rėkyvos bendruomenei suteikėme“, – sakė vedėja.

Ji akcentavo, kad Rėkyva plečiasi, kuriasi jaunos šeimos, todėl labai svarbu buvo išplėsti šią mokyklą. Kas buvo sena, atgyventa, dabar yra modernizuota, ir tai leidžia pedagogui turėti rankose visus reikiamus įrankius, kad ugdymas būtų šiuolaikinis, patrauklus, kad vaikai gautų aukščiausio lygio ugdymo paslaugas.

„Mūsų mokykla yra graži“

Prasidėjus šventei, mokyklos kieme vos tilpo didžiulis būrys mokinių, mokytojų, tėvų, svečių.

Pakalbinta antrokų mokytoja Rūta Dambrauskienė džiaugėsi, kad pagerės darbo sąlygos, klasės atnaujintos, viskas gražu.

„Tobulas rugsėjis“, – švytėjo pedagogė.

Antrokę į progimnaziją atvedusi mama Ieva sakė, kad apima nuostabus jausmas, žvelgiant į atnaujintą mokyklą.

„Pati čia baigiau mokyklą, tai net nėra ką lyginti su tuometine“, – sakė jauna moteris.

Pasveikinęs mokyklos bendruomenę su švente, direktorius N. Kundrotas priminė, kad Rėkyvos mokykla įkurta 1964 metais.

„Šįmet pradėję švęsti, kitąmet pratęsime, švęsime 60-metį“, – sakė vadovas, priminęs mokiniams, kad tuo metu reikės dar ir daug mokytis.

Atnaujintos mokyklos atidaryme dalyvavo ir miesto meras Artūras Visockas. Nevarginęs bendruomenės nuobodžia kalba, meras išmokė juos visus kartu skanduoti: „Mūsų mokykla yra graži!“

Rėkyvos progimnazijos bendruomenę sveikino Šiaulių miesto garbės pilietis, Lietuvos paralimpinio komiteto pirmininkas Mindaugas Bilius, pakurstęs viltį, kad ši progimnazija galėtų tapti gimnazija. Rėkyvoje gyvenęs paralimpinių žaidynių aukso medalininkas iškilusią ir atsinaujinusią progimnaziją sulygino su paukščiu Feniksu.

Meras ir mokyklos vadovas perkirpo simbolinę juostą, Rėkyvos parapijos klebonas pašventino mokyklą ir jos bendruomenę. Suskambo varpelis, ir aštuntokai pirmokėlius pakvietė į klasę. Mokslo metai prasidėjo.