Naujausios
Reklamos rengėjai meta meškeres
Šiauliams reprezentacinį filmą siūlosi kurti prodiuserinė bendrovė „TV Play“, kurios atstovas buvo priimtas Savivaldybės vadovų. Tikinama, jog reikėtų naujo reprezentacinio filmo, nes dabar rodomas nebeatitinka realybės.
Rūta JANKUVIENĖ
„Yra poreikis“
Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vitalis Lebedis informavo, jog „TV Play“ atstovas parodė Klaipėdai sukurto reprezentacinio filmo variantą.
Šiauliams tokio filmo kūrimas gali kainuoti apie 14 tūkstančių eurų.
„Pasiūlymas išklausytas ir padėkota – nuo politikų sprendimų toliau viskas priklausys“, – sakė V. Lebedis.
Susitikime pasvarstyta, jog reikėtų sukurti reprezentacinį filmą Šiaulių 780-mečiui, kuris bus švenčiamas kitais metais.
Savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis „Šiaulių kraštui“ teigė, jog reprezentacinio filmo poreikis yra akivaizdus.
„Turime filmuką apie miestą, bet jis pasenęs. Aišku, kad reikia, bet kada tai galėsime sau leisti ir už kiek?“ – svarstė direktorius. Jo žodžiais, „tokie pasiūlymai eina ratais“. Tikino, jeigu bus apsispręsta filmą kurti, „bus skelbiamas viešasis pirkimas“.
Skaičiai „paseno“
Savivaldybės svečiams dabar rodomas 2008 metais Šiaulių regioninės televizijos „Splius“ sukurtas 5 minučių filmukas „Šiauliai. Čia mūsų namai“.
Jame skamba to paties pavadinimo Rolando Janušo daina, atliekama autoriaus ir kitų atlikėjų: Prano Trijonio, Edmundo Čivinsko, Lainiaus-Laimonto Diniaus, Dovės-Dovilės Pipiraitės, Saulės, Samo-Sauliaus Urbonavičiaus, berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“.
Pagal šį reprezentacinį filmuką Šiauliai – augantis, jaukus miestas su sutvarkytomis erdvėmis, pramonės parko planais, arena, oro uostu, NATO naikintuvais ir vis dar su 130 tūkstančių gyventojų.
„Ypač šis skaičius mums patiems juokingai atrodo, gyventojų gal nė 105 tūkstančių nebėra, – sakė „Šiaulių kraštui“ V. Lebedis. – Prašėme lėšų dar pernai naujam reprezentaciniam filmukui, preliminariai 17 tūkstančių litų, bet nebuvo skirta.“
Laikas svarstyti
„Gerai, kad pirmas toks pasitarimas įvyko, – teigė filmo kūrimo galimybių pristatyme dalyvavusi Rūta Stankuvienė, Šiaulių turizmo informacijos centro (TIC) direktorė. – Europinė praktika yra tokia, kad reprezentacinė medžiaga turi būti atnaujinama kas treji-penkeri metai. Tai – nerašyta taisyklė.“
TIC turi ką pasiūlyti turistams, miesto svečiams – miesto žemėlapį, bukletus su populiariausiomis miesto vietomis, reprezentacinius fotoalbumus, tarp jų – šiauliečių menininkų.
R. Stankuvienės teigimu, jeigu Savivaldybė nori atnaujinti reprezentacinį filmą miesto įkūrimo 780-mečio jubiliejui, jau dabar reikia apsispręsti ir pradėti procedūras.
„Dar galima spėti miestą parodyti visais metų laikais“, – sakė direktorė.
Reprezentuoja kulinarinė knygelė
Savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius šiais metais yra suplanavęs išleisti tik informacinį reprezentacinį albumą. Rugsėjį rengiamasi skelbti viešą pirkimą.
V. Lebedžio teigimu, šiemet apie 80 tūkstančių eurų yra skirta Savivaldybės informacijos sklaidai ir suvenyrams, atvirukams, leidiniams. Reprezentacijai numatyta apie ketvirtadalis skirtų lėšų.
Praėjusiais metais Savivaldybė jokio leidinio pati neišleido. „Kai reikia, perkame fotoalbumus“, – sakė V. Lebedis.
Savivaldybė reprezentacijai pirko ir kulinarinę lietuviškų patiekalų knygelę, kurią išleido Šiaulių profesinio rengimo centras. Praėjusios kadencijos valdžios sprendimu, 500 egzempliorių buvo įsigyti įteikti NATO misiją atlikusiems kariams.
„Šiaulių krašto“ duomenimis, buvo dar pirkta Kauno bendrovės Leidybos idėjų centro išleista knyga „Kraštiečiai. Šiauliai. Rinktinės biografijos“. Joje – ir miesto garbės piliečiai, ir politikai. Leidėjai taip pat mynė praėjusios kadencijos miesto vadovų slenksčius.
V. Lebedžio teigimu, keli tos knygos egzemplioriai – po 140 litų už vieną – buvo nupirkti iš buvusio mero Justino Sartausko reprezentacinio fondo. Vedėjo žiniomis, ši tūkstančio puslapių knyga buvo padovanota buvusiems miesto merams.